• DOLAR
  3,9288
  % 0,09
 • EURO
  4,6150
  % 0,21
 • ALTIN
  161,6186
  % 0,17
 • BIST
  103.912
  % -2,19
MEB’den öğretmen adaylarına uyarı

MEB’den öğretmen adaylarına uyarı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), muallim ataması başvuruları için herhangi bir ücret alınmadığı hatırlatılarak, öğretmen adaylarından, ücret talep eden şahıslara saygınlık etmemeleri istendi. 

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, son günlerde, kendilerini MEB personeli olarak tanıtanlar tarafından muallim adaylarına nakil vaadi yapıldığı, eğitim fakültelerinden muallim adaylarının kişisel bilgilerinin talep edildiği ve “dosya masrafı” adı altında ücret istenerek dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu yönünde şikayetlerin, Bakanlığa ulaştığı anlatım edildi.

Öğretmen atamaları öncesinde MEB’in lüzumlu duyuruları yaparak kamuoyuyla paylaştığına dikkat çekilen açıklamada, “Bakanlığımız veya il ulusal eğitim müdürlüklerimiz tarafından muallim olarak atanmak üzere başvuran adaylardan herhangi bir ücret alınması laf konusu değildir. Öğretmen adaylarımızın herhangi bir şekilde ücret talep etmek üzere kendileriyle irtibata geçen şahıslara kesinlikle saygınlık etmemeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?