MEB 2017 Ek Öğretmen Ataması Tercih Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

MEB 2017 Ek Öğretmen Ataması Tercih Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan en son atamaların ardından ek öğretmen olması beklenen atamaların yapılacağını duyurmuş bulunmakta. Beklenen rakamlar ise 1300'den fazla öğretmenin atamasının yapılması beklenen şartlar neleri gerektiriyor

67
0
Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan en son atamaların ardından ek öğretmen olması beklenen atamaların yapılacağını duyurmuş bulunmakta. Beklenen rakamlar ise 1300’den fazla öğretmenin atamasının yapılması beklenen şartlar neleri gerektiriyor.

Sözlü olarak yapılan sınavların tamamlanmasının ardından öğretmen adayları tamamen kadrolu olarak yerleştirilme işlemi gerçekleşti. Uzun beklemelerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama daha yaparak sözlü sınava girip 60 puan üstü almasına rağmen ataması gerçekleşmeyen adayların arasından 1367 kişinin daha atamasının gerçekleşeceğini duyurmasının ardından yeni adayları heyecan sardı.

ATAMALAR YAPILACAK FAKAT NE ZAMAN VE HANGİ ŞARTLARLA OLMASI BEKLENİYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada atamalara yönelik  tercihleri 30 Mart tarihi ile başlayacak veu başvuru ile 5 Nisan tarihine kadar devam etmesi bekleniyor. Ek öğretmenlerin atamaları son olarak Nisan ayı içinde ve ay sonu itibariyleson bulacak.

Belirlenen şart ise KPSS sınavına girmiş olan adayların sözlü sınavdan en az 60 ve üzeri puan almış olması ve atanmamış olması gerekiyor.

CEVAP VER