Los Angeles Polisi Trump’a yardım etmeyecek!

Los Angeles Polisi Trump’a yardım etmeyecek!

59
0
Paylaş

ABD’de 8 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde beklenmedik bir zafer elde eden işadamı Donald Trump’ın, kampanya sürecinde dile getirdiği ‘göçmenleri sınır dışı etme planı’nı hayata geçirmekte kararlı. Ancak bunun pratikte nasıl uygulanacağı belirsiz.

KNX 1070’ye röportaj veren Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck, Trump’a yardımcı olmayacaklarını açıkladı. Beck, “Her zamanki prosedürü uygulamaya devam edeceğiz. Tek başına, göçmen ya da bir başka statü olsun, statülere bağlı olarak tutuklama yapmayacağız” dedi.

“Federal yönetim sınır dışı süreçleriyle ilgili olarak daha agresif bir rol benimserse, bunu kendi başlarına yapmalılar” diye devam eden Beck, Los Angeles’ta gerekli evraklara sahip olmayan 500 bin göçmen olduğunu belirterek “Bu, polisin, göçmen statüleri nedeniyle hedef alması gereken değil işbirliği yapması gereken bir nüfus” ifadelerini kullandı.

NEW YORK BELEDİYE BAŞKANI DE BLASIO: SORUMLUSU TRUMP
Bu arada New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Trump karşıtı eylemlerin sorumlusunun yine Trump olduğunu söyledi. Bir radyonun yanına katılan de Blasio, “Trump’ın nefret ve bölünmeyi körükleyen eylemlerinden ötürü Trump’ı sorumlu tutmalıyız” dedi. “Trump, daha da aşırı hale geldikçe daha fazla insan tepki gösterecek” diyen de Blasio, ABD Başkanı Barack Obama’nın görev süresi boyunca yapılan protestoları hatırlattı.

CEVAP VER