Londra’da Minibüs Camiden Çıkan Cemaatin Arasına Daldı!

Londra’da Minibüs Camiden Çıkan Cemaatin Arasına Daldı!

İngiltere'nin başkenti Londra'da cami yakınında minibüsün sürücüsü, aracını teravih namazından çıkan insanların üzerine sürdü. Olay sonrasında 1 kişinin yaralı olduğu söylenmekte. Tüm detaylar haberimizde...

13
0
Paylaş

Londra polisinin yapmış olduğu açıklamaya göre, polis ekipleri ve acil servis görevlilerinin cami yakınında gerçekleşen olayla ilgilendiği yönünde. Yapılan açıklamada, yerel saatle yani  00.20’de bir aracın kaldırımdaki insanlara çarptığı hakkında bir ihbar geldi.

ARACIN SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI

Olay sonucunda bir kişinin göz altına alındığını ifade eden polis, olay sonucunda yaklaşık olarak 10 kişinin yaralandığını üç kişinin ise durumunun kritik olduğunu belirtti. Polis, olayın detayları hakkında bir açıklama yapmazken sosyal medya sitelerinde yapılan paylaşımlara göre beyaz giyinen bir kişinin yayaların üzerine bilerek sürdüğü söyleniyor.

“CAMİ CEMAATİNİN ÜZERİNE SÜRDÜ” İDDİASI

Cami’den çıkan bir çok görgü tanığı, sürücünün teravih namazı çıkışını hedef aldığını söylerken, polis ise bu iddiayı ya da olayın terör bağlantılı olup olmadığı hakkında henüz bir karar kılmış değil.

CAMİNİN İMAMI: BU BİR TERÖR SALDIRISI

Saldırı hakkında  Anadolu Ajansı muhabirine açıklamada bulunan Finsbury Park Camisi İmamı Muhammed Kozba olayda bir çok yararlının bunlardan hariç hayatlarını yitirenlerin olduğunu dile getirdi. Kozba, şu an itibari ile yaralı ve ölen kişi sayısını veremeyeceğini vurgulayarak, ”Bu gece diğer günlerde olduğu gibi teraviye katılım baya vardı. Camimize yüzlerce kişinin geldiğini söyleyebilirim. Bu olayı ‘terör saldırısı’ olarak nitelendirmek daha doğru olacaktır” dedi. Ayrıca Kozba bu saldırının teraviden çıkan insanları hedef aldığını da söyledi.

CEVAP VER