Kuzey Koreli yüzbinlerden ABD’ye meydan okuma..

Kuzey Koreli yüzbinlerden ABD’ye meydan okuma..

Başkent Pyongyang'da toplanan yüz binlerce Kuzey Koreli yumruklarını havaya kaldırarak hep birlikte slogan attı ve Kuzey Kore askerlerinin olduğu pankartlar taşıyan büyük kalabalık Kim Jong-un yönetimine tam destek verererk tek yumruk oldular.Düyadaki en yalnız ülke olarak gösterilen Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim adım adım yükselirken taraflardan gelen açıklamalara her dakika bir yenisi ekleniyor. Gözler ise bu arada Pasifik'te yer alan 'tatil cenneti' Guam adasına çevrilmiş durumda.

33
0
PAYLAŞ

Başkent Pyongyang’da toplanan yüz binlerce Kuzey Koreli yumruklarını havaya kaldırarak hep birlikte slogan attı ve Kuzey Kore askerlerinin olduğu pankartlar taşıyan büyük kalabalık Kim Jong-un yönetimine tam destek verererk tek yumruk oldular.Düyadaki en yalnız ülke olarak gösterilen Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim adım adım yükselirken taraflardan gelen açıklamalara her dakika bir yenisi ekleniyor. Gözler ise bu arada Pasifik’te yer alan ‘tatil cenneti’ Guam adasına çevrilmiş durumda.

ABD başkanı Donald Trump’ın danışmasnı ise BBC’ye yaptığı demeçte “Kuzey Kore’nin Guam Adası’na yaklaşması durumunda Donald Trump ne gerekiyorsa yapacaktır” ifasesini kullandı.

Donald Trump’ın danışmanı ABD’nin Guam Adası yakınlarına roket gönderme planları yapan Kuzey Kore’ye karşı gerekli önlemlerin yapılacağını söyledi. Ayrıca Sebastian Gorka, BBC’ye yaptığı açıklamalarda “Başkan Trump ABD vatandaşlarını korumak için gerekli olan en varsa yapacaktır” dediği bildirildi.

Kuzey Kore’nin resmi haber ajansı KCNA’daki haberde ise roket komuta biriminin başında bulunan General Kim Rak Gyom, ABD Başkanı Donald Trump’a ‘çıldırmış’ ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump’ın söylemlerinin saçmalıklardan ibaret olduğunu söyleyen Kim Rak Gyom, “Böylesine çıldırmış bir adamla diyalog mümkün olmayacaktır, onda sadece mutlak bir güç işe yarayabilir” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK