KPSS 60 ve Üzeri Bin 500 ASDEM Memur Personel Alımı Yapılacak

KPSS 60 ve Üzeri Bin 500 ASDEM Memur Personel Alımı Yapılacak

KPSS’den 60 puan ve üzeri puan almış olan kişiler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere memur olabilecek.

78
0
Paylaş

KPSS’den 60 puan ve üzeri puan almış olan kişiler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere memur olabilecek. Bu kapsamda ASDEP bin beş yüz memur alımı gerçekleştirecek.

Müjde ADEP Bin Beş Yüz Yeni Memur Alımı Yapıyor

ASDEP bu sene 200 civarında memur alımı yapmayı planlıyordu. Ancak bu memur sayısının artacağı yönündeki haberler gün geçtikçe artış göstermekteydi. Resmi makamlardan bir açıklama yapılmadığı için bu haberlerin doğruluğu konusu hep muallakta kalmaktaydı.  Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın yapmış olduğu açıklama sayesinde ASDEP bünyesine 200 personel alımı değil, toplamda bin beş yüz personel alımı yapılacağını duyurdu.

Hangi Bölümlere Alımlar Yapılacak

Yapılan açıklamaya göre, bin beş yüz memur alımı, sosyoloji, sosyal hizmet, psikoloji, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri alanlarından mezun olanlar ASDEP bünyesinde yer alan çeşitli bölümlere yerleştirilecek.  Alımlar önümüzdeki dönemlerde yapılacak. Yıl içerisinde belirli aralıklarla belirlenmiş olan bin beş yüz kişilik kontenjan kapsamında memur alımları gerçekleşecek.

KPSS’den 60 Puan ve Üzeri Puan Şartı Aranıyor

ASDEP bünyesinde çalışmak üzere alınacak olan memurlarda Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 ve üzeri puan alma şartı aranıyor. Bu baraj genel olarak 70 puan ve üzeriydi. Ancak yapılan son açıklamaya göre bu baraj puanı esnetilerek 60 puan ve üstü şeklinde yeninden güncellendi.

CEVAP VER