‘Kız-Erkek Yan Yana Oturamaz’ Diyen Müdür Açığa Alındı

‘Kız-Erkek Yan Yana Oturamaz’ Diyen Müdür Açığa Alındı

25
0
Paylaş

Mersin’de geçen cuma günü yaptığı toplantıda ‘Kız ve erkek öğrenciler yan yana oturamaz’ kararı aldığını açıklayan İleri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aygül, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişlerin raporuyla açığa alındı.

İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

Söz konusu uygulamanın basına yansıması ile birlikte tepki çeken ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gelen uyarı sonucu hayata geçirilmeden iptal edilen uygulamayı gündeme getiren Aygül hakkında inceleme başlatılmıştı.

ORTAOKUL MÜDÜRÜ AYGÜL AÇIĞA ALINDI

Valilik emri ile başlatılan inceleme, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler aracılığıyla derinleştirildi. Aygül, müfettişlerin raporuyla açığa alındı.

“KİMSE ŞAHSİ DÜŞÜNCESİNİ DİKTE EDEMEZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Daha önce de ifade ettiğim şekilde, devletin bu konudaki yönetmelikleri açıktır. Buna rağmen kimse şahsi düşüncesini dikte edemez. Ayrıca okulda uygulamaya yönelik bir tavır da olmamıştır. Müdür Bey, müfettişlerin raporu doğrultusunda açığa alınmıştır.” dedi.

Merkezdeki 23 derslikli, bin 90 öğrencinin eğitim gördüğü okulun yöneticiliğini yapan Aygül, hayata geçirmek istediği uygulama ile velilerin tepkisini çekmişti.

CEVAP VER