• DOLAR
  3,9293
  % 0,10
 • EURO
  4,6143
  % 0,20
 • ALTIN
  161,7094
  % 0,21
 • BIST
  103.912
  % -2,19
Kaymakamı çılgına çeviren manzara!

Kaymakamı çılgına çeviren manzara!

Vatandaşların duruma tepki göstermesi üzerine, izinsiz çalışan ocak iş makineleri ile kapatıldı. Mühürlü ocağın çalıştırıldığını gören Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ocak yetkilisini azarladı. 

İddiaya göre, Tosya ilçesi Büyük Sekiler Köyü sınırları içinde bulunan hususi bir işletmeye ait kömür ocağı, ilçe Jandarma ekipleri tarafından kapatılarak mühürlendi. Maden ocağının mühüre rağmen, yine açılarak faaliyete geçirildiği ileri sürüldü. Ocaklardan çıkan kömür atıklarının, çevreye döküldüğünü anlatım eden köylüler ise duruma tepki göstermek amacıyla ocağa yürümek istedi. Köylülerin tepkisine ise Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin karşılıksız kalmadı. Hemen bölgeye giden Pişkin, köylüler ile görüştü. 

Kömür ocaklarının yaklaşık 15 senedir bölgede etkinlik gösterdiğini anlatım eden vatandaşlardan Kerim Keleş, “5 senedir ocaklardan çıkan atıklar buraya atılıyor ve etraf kirliliğine yol açıyor. Şu an atıklar oksijen ile temas ettiği için yanmakta, çıkan ağır duman ve ıtır yüzünden köyümüzde soluk alamıyoruz. Yaşlılarımız ve hastalarımızın yanı sıra, köyümüzde birçok şahıs solunum yetmezliği ve kafa ağrısı sebebiyle devamlı hastanelik oluyor. Sabah çocuklarımız öksürerek okula gidiyor. Evimizin cam, penceresini açamaz, sokağa çıkamaz hale geldik” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?