Kasırgada Arabaya Sıkışan Kartal Kurtarıldı

Kasırgada Arabaya Sıkışan Kartal Kurtarıldı

22
0
Paylaş

ABD’nin Florida eyaletinde Matthew Kasırgası’nın etkisini kaybetmesiyle birlikte acil yardım hattı 911’e çok ilginç bir telefon geldi. Telefondaki kişi aracının ön mazgalına sıkışan kartalın kurtarılması için yardım istiyordu.

FACEBOOK SAYFASINDAN YAYINLANDI

Jacksonville kentinde yaşanan olayın fotoğraflarını polisler Facebook sayfasından yayınladı. Zor durumdaki kartala Kuş Acil Yardım ekibi müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu kurtarılan 7 yaşındaki erkek kartala kasırgadan esinlenerek “Matthew” adı verildi. Görevliler tarafından hayvan barınağına götürülen Matthew, bakımları yapıldıktan sonra doğaya bırakılacak.

BİNLERCE KİŞİYİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Karayipler’de büyük yıkıma neden olan Matthew kasırgası dün ABD kıyılarına ulaştı. Ülkeye girmeden önce etkisini kaybeden kasırga nedeniyle üç farklı eyalette 11 kişi yaşamını yitirdi. Matthew Kasırgası’nın 900 kişinin ölümüne neden olduğu Haiti’de ise 1 milyon kişi bu doğal felaketten olumsuz etkilendi. Birleşmiş Milletler 350 bin kişinin acil insani yardıma gereksinim duyduğunu, binlerce kişinin de evsiz kaldığını açıkladı.

CEVAP VER