Kamuya 26 Bin 442 Memur Personel Alınacak- Başvurular Başladı Bile!

Kamuya 26 Bin 442 Memur Personel Alınacak- Başvurular Başladı Bile!

Son dönemlerde memur alımları konusunda pek çok haber yer alıyor. Bu haberle yapılan duyurulara dayandırılıyor.

75
0
Paylaş

Son dönemlerde memur alımları konusunda pek çok haber yer alıyor. Bu haberle yapılan duyurulara dayandırılıyor. Bu doğrultuda yapılan duyurular neticesinden kamu kurum ve kuruluşlarına, açık olan personel pozisyonlarında görevlendirilmek üzere toplam 26 bin 442 memur alımı yapılacaktır. Bu kapsamda pek çok alım için başvurular başladı bile.

Alım Yapılacak Kamu Kurum ve Kuruluşları
Son dönemlerde memur olmayı isteyen pek çok adayı mutlu edecek pek çok yeni ilan yayınlanmaktadır. Bun yayınlanan ilanlar doğrultusunda kamuya pek çok yeni personel alımı yapılacaktır. Personel alımı yapılacak olan kamu kurum ve kuruluşlarından bazıları; TÜBİTAK, çok sayıda üniversite, Diyanet İşler Başkanlığı, pek çok belediye, TEİŞ, Türk Hava Yolları, Milli Savunma Bakanlığı, MKE, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda personel alımı yapılacak.

Pek çok Memur Alımında KPPS Şartı Aranmıyor
Kamuya memur alımından geçmiş yıllarda uygulanan KPSS sınavından başarılı olma şartı pek çok kurum ve kuruluşlarda uygulanmıyor. Özellikle askeri ilanlar, belediye ilanları, Türk Hava Yolları, Emniyet Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK kurumlarında memur olmak için KPSS şartı aranmamaktadır.

Memur Adaylarında Aranacak Şartlar
Kamuda memur olarak görevlendirilmek istenenlerde aranan şartlar; Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, gerekli sağlık koşullarını taşımak, 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında memurda bulunması gerekli olan şartları taşımak şartı aranmaktadır. Ayrıca, yaş şartına uygun bir yaş aralığında olmak, erkek memur adayları için; askerliğini yapmış olmak ya da askerlikle ilişiği bulunmamak, en az ilköğretim mezunu olmak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasının olumlu çıkması gibi şartlar aranmaktadır.

CEVAP VER