Kaçak Avcı Kendisini Ele Verdi

Kaçak Avcı Kendisini Ele Verdi

28
0
Paylaş

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde oturan ve avcılık belgesi olmadığı halde kaçak olarak avladığı kekliklerin fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşan avcı M.Ö.’ye toplam 1326 TL para cezası kesildi.

CEZAYI YEDİ

Ergani İlçesi’ndeki Makam Dağı’nda avcılık belgesi olmadığı halde kaçak olarak avlanan M.Ö., vurduğu iki kekliğin fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaştı. Diyarbakır Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaban hayatı koruma denetimleri kapsamında sosyal medyada paylaşılan ölü kekliklerin fotoğraflarını görünce peşine düştü. Ergani İlçesi’nde oturan M.Ö.’ye ulaşan görevliler, avcılık belgesi olmadığı için 526, öldürdüğü her keklik için de 400’er olmak üzere toplam bin 326 lira para cezası kesti.

7 KINALI KEKLİK ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü’nce, yapılan yazılı açıklamada, 26 Ekim’de Dicle yolu üzerindeki Döver Jandarması tarafında yapılan yol kontrollerinde kafes içerisinde bulundurma belgesi olmayan 7 kınalı keklik ele geçirildiği ve bunlarla ilgili F.Y.’ye 3 bin 500 tazminat ve 785 idari para cezası verildiği belirtildi.

CEVAP VER