Juncker: Gerekli Para Ödemesini Yapacaklar

Juncker: Gerekli Para Ödemesini Yapacaklar

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, brexit dolayısı ile İngiltere'nin para cezası ödemesi gerektiğini belirtti ve rakamı ilk defa kendi ağzından açıkladı.

67
0
Paylaş

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bugün 29 Mart itibari ile birlikten tamamen ayrılacak olan ve 50.madde ile beraber aralarında olan resmi bağın kopacak olduğu İngiltere hakkında yaptığı açıklamada gerekli olan ödemenin anayasal olarak belirlenen taahhütlerde olduğu şekilde yapılacak olduğunu belirtti.

62 Milyar Dolar Ödeme…

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiltere tarafından AB’ye toplamda yasal olarak brexit dolayısı ile 62 milyar dolar, kendi paraları ile 50 milyar sterlin ödeme yapılması gerektiğini açıkladı. Ödemenin hangi yoldan ve ne zaman yapılacak olduğuna ilişkin bir bilgi verilmezken gelecek dönemde İngiltere tarafından AB ile sınırlı kalınmayarak yapılacak olan ihracat ve anlaşmalar sonucunda daha fazla karlı bir ülke haline gelebilecek olduğu belirtilmekte. Tabii İngiltere tarafından brexit sonucunda bağımsız bir ülke halinde olmaya devam edeceği bilinirken AB İnsan Hakları Mahkemesi gibi her türlü olanaklardan yararlanmaya devam edilecek. Ancak bunların zaman zaman kısıtlı olabileceği de üyeler tarafından belirtilmekte.

CEVAP VER