İstanbul Yenibosna 75.yıl polis merkezine bombalı saldırı

İstanbul Yenibosna 75.yıl polis merkezine bombalı saldırı

18
0
Paylaş

İstanbul Yenibosna’da 75. Yıl Polis Merkezi yakınlarında patlama oldu. Şiddetli patlama sesi büyük panik yarattı. İstanbul Valisi Vasip Şahin patlamaya bombalı motosikletin sebep olduğunu duyurdu. Bölgeye ambulanslar sevk edildi. 1’i ağır 5 kişinin yaralandığı belirtiliyor. 75. Yıl Polis Merkezi 2012 yılında da bir terör saldırısının hedefi olmuştu. İşte İstanbul’daki patlamadan yansıyan son bilgiler…

Son dakika:İstanbul Yenibosna’da 75. yıl polis merkezi yakınında patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre; polis merkezi yakınında patlama yaşandı. Patlama sonrası çevredeki çok sayıda araç hasar gördü, evlerin camları kırıldı. Bölgeye olay yeri inceleme, bomba imha ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olası bir patlama ihtimaline karşı bölge boşaltıldı.

İHA muhabiri patlama sonrası silah sesi duyduklarını söyledi.

GÖRGÜ TANIĞI: ÇOK ŞİDDETLİYDİ

Bir görgü tanığı “Patlama çok şiddetliydi. Polisler başka bir bomba olabileceği ihtimaline karşı bölgeyi boşaltıyor. Ambulanslar geliyor” diye konuştu.

1’İ AĞIR 5 KİŞİ YARALI İDDİASI

NTV muhabiri teyit edilmeyen ilk bilgilere göre biri ağır beş kişinin yaralandığı bilgisini paylaştı. İddiaya göre polis 1 şüpheliyi arıyor.

ASKERLİK ŞUBESİNE DE YAKIN

Patlamanın olduğu nokta, polis karakolu, askerlik şubesi ve Adli Tıp Kurumu ve birçok eğitim kurumunu da yakın.

VALİ: BOMBALI MOTOSİKLETLE YAPILDI

İstanbul Valisi Vasip Şahin patlamanın bombalı motosiklet ile gerçekleştirildiğini duyurdu. Vasip şahin ayrıca patlama nedeniyle, 1’i ağır 5 kişinin yaralandığını belirtti.

2012’DE DE HEDEF OLMUŞTU

75. Yıl Polis Merkezi 2012 yılında da bir terör saldırısının hedefi olmuştu. 2012’de bir kadın terörist polis merkezine yönelik saldırıda bulunmuştu.

CEVAP VER