İŞKUR’da En az İlköğretim Mezunu Bin 100 Büro Memuru Alımı Yapılacak

İŞKUR’da En az İlköğretim Mezunu Bin 100 Büro Memuru Alımı Yapılacak

81
0
Paylaş

İŞKUR aracılığıyla, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok farklı sektörde yer alan firmalar, önümüzdeki dönemde bin yüz kişiye büro memuru alandan istihdam alanı oluşturuyor.

Büro Memuru Olmak İçin Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Büro memuru olarak görev almak isteyenler, İŞKUR şubelerin giderek, yaşamış oldukları şehirde büro memuru personeli alımı olup olmadığını öğrenebilirler. Şayet yaşadıkları ilde büro memuruna ihtiyaç varsa gerekli başvuruyu İŞKUR şubesinde yaparak, dönüş yapılmasını beklemelidirler. Bu doğrultuda İŞKUR’un yayınlamış olduğu büro memuru için ihtiyaç ilanında açık pozisyon sayısının bin yüz olduğu belirtilmektedir. Bu ilan haberi doğrultusunda büro memuru için görevlendirilmek istenen kişiler gerekli başvuruyu yaptıkları ve gerekli şartları taşıdıkları takdirde büro memuru olarak çalışabilirler.

İnternet Aracılığıyla Başvuru Nasıl Yapılır?

Büro memurluğu alımı için adaylar internet üzerinden de başvuru yapabilmektedirler. Bu doğrultuda İŞKUR internet sitesi üzerinden açık iş ilanları sayfası üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Pek çok aday için oldukça ideal bir iş alanı olan büro memuru olabilmek için ön koşul olarak ilköğretim okulu mezunu olmak şartı aranıyor. Bu şartı taşıyan büro memuru adayları, açık pozisyonlarla ilgili bölümden büro memuru yazıp arama tuşluna bastıkları takdirde karşılarına bu alanla ilgili pek çok ilan çıkacaktır. Bu ilanlardan kendilerine en uygun olanına başvuran büro memuru adayları, işveren tarafından uygun görülürse büro memuru olarak görevlendirilmektedir.

CEVAP VER