İngiltere’de Yaşanan Saldırıyı DEAŞ Üstlendi

İngiltere’de Yaşanan Saldırıyı DEAŞ Üstlendi

İngiltere'de yaşanan terör saldırısından hemen sonra ülke alarm seviyesine geçti.

42
0
Paylaş

İngiltere akşam saatlerinde yaşanan terör saldırısı sonrasında harekete geçti. Ülke içerisinde seçimlere yönelik yapılan tüm kampanyalar bir süreliğine durdurulurken bugün İngiltere Başbakanı May, tarafından kabine acil bir şekilde toplandı ve terör olaylarının değerlendirilmesine yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından kapsamlı soruşturma başlatıldı.

Ülke gece saatlerinde konser bitişinden hemen sonra DEAŞ tarafından üstlenilen terör saldırısında 22 kişinin öldüğünü, 60 kişinin ağır ve normal bir şekilde yaralı olarak hastanelerde tedavi gördüğünü açıklamıştı.

Savunma Bakanlıkları Harekete Geçebilir.

İngiltere’de yaşanan terör saldırısı sonrasında İngiltere Güvenlik güçlerinin Suriye’de ve diğer bölgelerde teröristlere karşı savaş uçakları eşliğinde saldırılarını bugün akşam saatlerinden itibaren arttırabilecek oldukları iddia edildi.

Saldırının özellikle İngiltere gibi güvenlik devi bir ülkede yaşanması tüm dünyayı paniğe sokarken, ABD Başkanı Trump tarafından verilecek olan bir emir ile başlatılacak olan Suriye saldırısının bugün gece geç saatlerden sonra son aşamalarına geçilebilecek olduğu tahmin ediliyor. Ancak saldırının emrini Pentagon ile eşzamanlı bir şekilde verecek olan Trump’ın, May ile görüşebilecek olduğu da iddia edilmekte.

CEVAP VER