• DOLAR
  3,9682
  % 0,28
 • EURO
  4,6593
  % 0,23
 • ALTIN
  163,4269
  % 0,09
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Hakim, Altan kardeşlerin avukatlarını dışarı attı

Hakim, Altan kardeşlerin avukatlarını dışarı attı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Yakup Şimşek, Fevzi Yazıcı ve Şükrü Tuğrul Özşengül katıldı. öbür tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Mehmet Altan ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Mahkeme Başkanı duruşmayı başlattıktan sonra mütalaasını açıklaması için sözü duruşma savcısına verdi.

AVUKATLAR DIŞARI ÇIKARILDI

Savcı laf almadan araya giren Altan kardeşlerin avukatı Ergin Cinmen, mütalaa açıklanmadan evvel taleplerinin dinlenilmesini istedi.
Mahkeme başkanı da kendisine laf vermediğini belirterek, konuşmasını sürdürmesi halinde CMK uyarınca dışarı çıkartılacağı uyarısında bulundu.

Cinmen’in konuşmasını sürdürmesi üzerine Mahkeme Başkanı, avukat Cinmen’in dışarı çıkartılması talimatını vererek duruşmaya ara verdi. Verilen yaklaşık 20 dakikalık aranın ardından yine başlayan duruşmada yine cumhuriyet savcısı mütalaasını açıklamak üzereyken araya giren Altan kardeşlerin öbür avukatı Figen Çalıkuşu da taleplerinin olduğunu belirterek laf istedi.

Deliller toplanmadan mütalaanın istenmeyeceğini anlatan Çalıkuşu, bunun usüle aykırı olduğunu savundu. Mahkeme başkanının laf vermeden konuşmaması yönünde uyardığı Çalıkuşu’nun konuşmasını sürdürmesi üzerine dışarı çıkartılmasına karar vererek duruşmaya yeniden ara verdi. Çalıkuşu da bunun üzerine, reddi yargıç talebinde bulundu. 

İkinci kez verilen yaklaşık 20 dakikalık aranın ardından yine başlatılan duruşmada mahkeme başkanı mütalaasını açıklaması için duruşma savcısına laf verdi. Duruşma savcısı mütalaasını açıklamak isterken yine laf saha Altan kardeşlerin avukatlarından Ferhat Çağıl, reddi yargıç taleplerinin olduğunu duruşmanın bu şekilde ilerlemeyeceğini söyledi.

Çağıl, mahkeme başkanı tarafından konuşmasını sürdürmesi halinde dışarı çıkartılacağı yönünde uyarıldı. Çağıl’ın sözlerini sürdürmesi üzerine mahkeme heyeti duruşmaya üçüncü kez ara verdi. Verilen yaklaşık 15 dakikalık aradan sonra mahkeme heyeti savcının mütalaasını açıklamasının ardından herkese laf vereceğini belirterek savcısının sözünün kesilmemesini istedi.

4’ÜNCÜ KEZ ARA VERİLDİ

Savcıya yine mütalaasını açıklaması için laf verildiğinde bir taleplerinin olduğunu söyleyerek, araya giren Altan kardeşlerin avukatlarından Melike Polat, reddi yargıç taleplerinin olduğunu anlatarak evvel bu konuda bir karar verilmesi gerektiğini anlatım etti. Mahkeme başkanı da kendisine laf verilmeden konuştuğunu belirttiği ve 3 kez uyardığı avukatı duruşma salonundan çıkartarak duruşmaya öğle arası verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?