‘Gaybubet’ Operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltında…

‘Gaybubet’ Operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltında…

Bursa'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na karşı yapılan ve 'Gaybubet isimi verilen operasyon sonucunda mahrem evlerde örgüt adına işlemlerde bulunan 2'si yabancı olmak üzere toplam 11 kişi yakalandı.

27
0
Paylaş

Bursa’da  Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na  karşı yapılan ve  ‘Gaybubet isimi verilen operasyon sonucunda mahrem evlerde örgüt adına işlemlerde bulunan 2’si yabancı olmak üzere toplam 11 kişi yakalandı.  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde yer alan ekiplerin  farklı farklı yerlere düzenlemiş olduğu eş zamanlı operasyonlar sonucunda ikisi yabancı uyruklu olmak üzere toplam 11 kişi tutuklandı. Ayrıca bu tutuklanan 11 kişinin emniyetteki işlemleri bittikten sonra sağlık kontrolünün hemen ardından savcılığa gönderildi.

Bazı kişilerin Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet için gaybubet isimli evlerde toplantı yaptığı, bu evden örgütten gelen emirleri yaptıkları, örgüt işlerinin yürütüldüğü ve evde saklandıklarını öğrenen Bursa Terörle Mücadele Şubesi ekipleri,  yaklaşık olarak kaç saat önce bu yerlere aynı anda operasyon yaparak 2 kişi yabancı uyruklu olmak üzere toplam olarak 11 kişiyi göz altına almıştı.

Yakalanan bazı kişilerin tüm fetö terör örgütünün zamanında kullandığı “ByLock” programını kullandıkları tespit edildi. Ayrıca bunun yanı sıra örgüt üyelerince ”gaybubet” isimi verilen bu evlerin gizliliğine çok önem verildiği öğrenilmişti. 2 kişi yabancı olmak üzere toplam 11 kişi savcılığa sevk edildi. Ayrıca örgüt elemanlarının kullanmış oldukları ByLock uygulamaları başta olmak üzere telefonları da inceleme altına alındı.

CEVAP VER