Erdoğan’dan Almanya’ya FETÖ Tepkisi: Terör Belası Sizi de Vuracaktır

Erdoğan’dan Almanya’ya FETÖ Tepkisi: Terör Belası Sizi de Vuracaktır

71
0
Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ey Almanya bu terör belası bumerang gibi sizi vuracaktır.” dedi.

“USTADA KALIRSA BU EŞSİZ YAPI ONU SÜRDÜRMEYEN ÇIRAK UTANSIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

Bugün 9 kişi ve 1 gruba ödüllerini tevci ediyoruz. İçlerinde Neşet Ertaş ve Şeref Taşlıova gibi ödül verildikten sonra kaybettiğimiz değerlerimiz de var. Rahmetli Neşet Ertaş ne diyor. İnsanlar kendini bilebileydi dünyada haksızlık kavga olmazdı. İnsan doğan insan ölebilseydi belki de dünyada hayvan kalmazdı. İnsan doğup insan ölenleri selamlıyorum. Tüm sanatçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Türkiye yaşayan insan hazineleri bakımından verimli bir ülkedir. Türkiye’nin her noktasında yaşayan insan hazinesi sıfatını hak eden çok insanımız var. Sanatçılarımzıın ustalarımızın maharetlerini yeni nesile aktarma konusunda sıkıntıları var. Üstadın dediği gibi; Ustada kalırsa bu eşsiz yapı onu sürdürmeyen çırak utansın.

“SADECE ALLAH’A KUL OLALIM”

Türk milleti 15 Temmuz’da sadece hürriyetine, sadece inancına, sadece bayrağına, ezanına, sadece demokrasisine değil, aynı zamanda hedeflerine de sahip çıkmıştır. Ama bundan rahatsız olanlar da olmuştur. Selalardan, ezan seslerinden rahatsız olanlar olmuştur, geçmişte de bunlardan rahatsız olanlar vardı. Onların uzantıları hala var, yarın da olacak onu bilesiniz ama bütün mesele biz yolumuzda daim olalım ve kula kul olmayalım. Sadece Allah’a kul olalım.

Bizim bu topraklarımız da şehit kanlarıyla yoğruldu, onun için bu topraklar vatan. Kimse bu vatan toprakları üzerinden operasyon yapamaz. Yaparsa işte Doğu’da, Güneydoğu’da olanları görüyorsunuz. Durmak yok.

“O YÜZDEN SURİYE’DEYİZ, O YÜZDEN IRAK’TAYIZ”

Kimse boşuna heveslenmesin Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka devletimiz yok. Bundan sonra terörü kaynağında bitireceğiz. Onun için Suriye’deyiz, onun için Irak’tayız. Oraya yerleşmek için değil, oradan gelen tehditleri yerinde durdurmak için. Tehdit nereden geliyorsa oradayız.Başka yerlere, başka toplumlara layık görülen zillet politikası bize uymaz. Biz baş veren ama baş eğmeyen bir milletiz.

“BİZDE ONLARI KAYGIYLA İZLİYORUZ”

Aslında böyle müstesna bir topluluk önünde bu konuyu açmak istemezdim ama milletime haksızlık edildiğinde susmayı kendime yakıştırmam: Türkiye verdiği notayla Almanya’da olduğu bilinen haklarında yakalama kararı olan FETÖ üyesi savcıları Almanya’dan talep etmiştir. Alman Bakan bu savcıların iadesinin olmayacağını söyledi. Siyasi gerekçeler iki ülkenin anlaşmasında yokmuş ve o bakan geliişmeleri kaygıyla seyrediyoruz demiş. Bizde onların uygulamalarını kaygı ve dehşetle izliyoruz.

“EY ALMANYA BU TERÖR BELASI SİZİ BUMERANG GİBİ VURACAKTIR”

Sayın Merkel’e binlerce dosya verdim. ‘Sayın Şansölye ben size 4 bin dosya vermiştim. Bu teröristlerle alakalı. Akıbetleri ne oldu.’ dedim. Kendisi ‘O dosyaların sayısı 4500 oldu.’ dedi. AB’nin önde gelen ülkesinin terör örgütü olarak kabul ettiği bu örgütün mensuplarını kabul etmesini anlayabilmiş değilim. Almanya siz şu an teröre çanak tutuyorsunuz. Biz sizin bu duruşunuzdan endişe ediyoruz. Ey Almanya bu terör belası bumerang gibi sizi vuracaktır.

“ALMANYA’NIN AKIBETİNİ HİÇTE İYİ GÖRMÜYORUM”

Siz teröre yataklık yapmakta dolayı anılacaksınız. PKK, DHKP-C gibi örgütlere kol kanat geren Almanya’nın şimdi de FETÖ’ye arka çıkmasından endişeliyiz. Almanya’nın akıbetini hiçte iyi görmüyorum. Bu kadar açık konuşuyorum. Bu ülkede Türklere yönelik çok sayıda ırkçı saldırı var. Bunları önlemek yerine teröristlere sahip çıkması kabul edilebilir değil. Eğer şüpheleri varsa buyursunlar gelsinler TBMM’yi ziyaret etsinler.”

CEVAP VER