Ege’de 6.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu!

Ege’de 6.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu!

Muğla yakınlarında 6.3 büyüklüğünde şidetli deprem meydana geldi. Kos Adası yakınlarında oluşan deprem saat 01.31 saatlerinde yerin 8.6 km altında gerçekleştiği tespit edildi. Deprem uzmanları Muğla ve çevre illerinde güvenlik önlemlerinin alınması bildirildi.

51
0
PAYLAŞ
Ege'de 6.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Ege’de 6.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu! Muğla  açıklarında büyüklüğü yaklaşık olarak 6.3 olan deprem meydana geldi.  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının sitesinde paylaştığı son güncel bir habere göre, Muğla açıklarında 01.31 sularında yaklaşık olarak 6.3 büyüklüğünde büyük bir deprem gerçekleşti. Bir çok kişinin korkmasına ve panik olmasına sebep olan bu deprem, yerin 8.6 km derininde meydana geldi. Deprem gerçekleştikten sonra panik ve korku içerisinde kendini dışarı atan vatandaşlar sokaklara döküldü. Ayrıca son haberlere göre bazı kısımlarda telefon şebekesinde sorunlar olduğu öğrenildi.

Hafif Yararılar Var

Muğla Valisi Esengül Civelek,  yapmış olduğu açıklamada deprem sonrasında detaylı bir çalışma başlattıklarının altını çizdi. Vatandaşların deprem nedeniyle panik ve korku içerisinde olduğunu dile getiren Civelek, ”Şuan tüm ilçelerimize ulaşabilmiş durumdayız. Gelen ilk bilgilere göre şuan herhangi bir can kaybı ve maddi hasar bulunmuyor. Fakat bazı vatandaşlarımızın korku nedeniyle düşmesi sonucunda hafif yaralı olduklarını öğrendik. Deprem yüzünden bazı arızalar meydana geldi, onları çözmenin gayreti içerisindeyiz.

Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor!

Ege Denizi’nin Gökova Körfezi’nde oluşan depremin henüz olarak artçı sarsıntıları devam etmekte. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sitesinde paylaştığı bilgiye göre,  büyüklükleri 2.7 ile 4.8  arasında olan 20 artçı sarsıntı gerçekleşti.

Deprem Uzmanlarından Kritik Uyarı!

TÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü ve Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz  katıldığı NTV canlı yayında artçı sarsıntıların halen olduğunu, vatandaşların binalara girmemesi gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK