Çukurca’da PKK’dan helikoptere roketli saldırı!

Çukurca’da PKK’dan helikoptere roketli saldırı!

Çukurca'da PKK'dan helikoptere roketli saldırı! Hakkari'nin Çukurca ilçesinde üs bölgesine iniş yapmaya çalışan helikoptere PKK tarafından roket atarlı saldırı düzenlendi. Helikopter zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı.

34
0
Paylaş

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde üs bölgesine iniş yapmaya çalışan helikoptere PKK tarafından roket atarlı saldırı düzenlendi. Helikopter zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yer alan Kuzey Irak’a sıfır noktasında bulunan Güven Dağı tarafında yaklaşık olarak saat 21:00 gibi teröristler saldırıda bulundu.

HELİKOPTERİ ROKETLE VURDULAR!

Bu saldırı sonucunda tam hareketlenecek olan Helikoptere roketle saldırdılar. Bu nedenden dolayı helikopter üs bölgesine zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. Saldırı düzenlenen helikopterin pilotunun iyi olduğunu öğrenildi.

ZORUNLU İNİŞ YAPTI, PERSONELİN DURUMU İYİ

Kovan Tepe bölgesinde yer alan teröristlerin roket atarla saldırıda bulunması sonucunda hasar alan helikopter üs bölgesinin kuzeyinde yer alan bir alana iniş yapmak zorunda kaldı. Helikopterde yer alan personellerin hiç biri zarar almazken, karadan özel eğitimli birlikler, havadan da kobra helikopterler bölgeye sevk edildi.

OPERASYON BAŞLATILDI

Helikopterde yer alan personeller, başka bir helikopter ile bölgeden sevk edilirken, bölgeye karadan özel eğitimli birlikler, havadan da kobra helikopterler sevk edilerek geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

BM ÇUVALLARI İÇİNDE CEPHANELER BULUNMUŞTU

Bir çoğumuzun bildiği üzere Kovan Tepe mevkiinde geçtiğimiz aylar içerisinde BM çuvallarında  624 adet 14.5 Doçka, bin 500 adet 12.7 uçaksavar, 11 bin 80 adet Kaleşnikof ve 952 adet 23 mm. top mühimmatı bulunmuştu. Bu çuvalların üstünde BM’nin logosunun yer alması dikkatleri çekmişti.

 

CEVAP VER