‘Çocuk Gelin’ Arzu’nun Çilesi Bitmiyor

‘Çocuk Gelin’ Arzu’nun Çilesi Bitmiyor

58
0
Paylaş

Ankara’da ailesiyle yaşayan Arzu Boztaş, henüz 14 yaşındayken başlık parası karşılığı kendisinden 11 yaş büyük Ahmet Boztaş’la görücü usulü evlendirildi.

YILLARCA ŞİDDET GÖRDÜĞÜ KOCASI ENGELLİ KIZA TECAVÜZ ETTİ

Yozgat’a gelin giden Arzu Boztaş, 6 çocuk doğurdu. Yıllarca eşine şiddet uygulayan Ahmet Boztaş, 2014 yılında komşusunun kızı zihinsel engelli N.G.’ye tecavüz etti. Olayın duyulması üzerine Ahmet Boztaş, engelli kızı ‘kuma’ olarak almak istedi.

KUMAYI KABUL ETMEYİNCE VURULDU

Bunu kabul etmeyen Arzu Boztaş, çocuklarıyla ailesinin yanına döndü. Hayvancılık yapan Ahmet Boztaş, 21 Ekim 2014 tarihinde Arzu Boztaş’a pompalı tüfekle yakın mesafeden ateş etti. Her iki bacağı dizlerinden kesilen kolları da işlevini yitiren kadın, sayısız ameliyat geçirdi.

35 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Ahmet Boztaş, Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi’nce, eşini tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçundan 20, N.G.’ye tecavüz suçundan ise 15 olmak üzere 35 yıl hapse mahkum edildi.

Çocukları devlet korumasına alınan ve engelli maaşıyla tek başına oturan 30 yaşındaki Arzu Boztaş, bir yandan tedavi olurken diğer yandan eşinden boşanmaya çalışıyor.

“ESAS MAHKUMİYETLİĞİ BİZ YAŞAYACAĞIZ”

Tartışmalara sebep olan tecavüs yasası ile ilgili konuşan Boztaş şunları söyledi: “Tecavüz yasası çıkarsa gerçekten o kişiye ödül olacak. Esas mahkumiyetliği biz yaşayacağız. Tecavüz ettiği kişiyle evlenirse o kişinin psikolojisi ne olscak? O kişiyi yavaş yavaş öldürecekler. O adam hapisten çıkarsa ben yine ölüm tehliksei altında olacağım. Yapmasınlar! Milletvekillerimize sesleniyorum, buna bir dur diyelim!”

20 Kasım 2016 Pazar 09:53

Türk jetleri, IŞİD karargahlarını bombaladı! Erdoğan’dan çarpıcı sözler: Şanghay 5’lisinde daha rahat oluruz Felaketi yaşadılar! Ölü sayısı 100’e yaklaştı Şehit kaymakamın eşi: Bombayı patlatan hain, çok ekmeğimizi yedi Tepkiler sonrası cinsel istismar düzenlemesinde hükümetten yeni adım Son Dakika Manşetler Magazin Spor Dünya Gazeteler Ekonomi Fotogaleri TV Burçlar Döviz Kuru Kredi Hava Durumu Namaz Vakitleri Tv Yayın Akışı Şans Oyunları

CEVAP VER