Cinsel İstismar Düzenlemesine Yeni Formül! ‘Resmi Nikah’ İbaresi Getirilecek

Cinsel İstismar Düzenlemesine Yeni Formül! ‘Resmi Nikah’ İbaresi Getirilecek

56
0
Paylaş

Cinsel istismar faillerinin mağdurla evlilik şartıyla bir defalığına kurtarılması düzenlemesi tepki çekince hükümet harekete geçti. Başbakan Binali Yıldırım, dün gece hukukçu bazı milletvekilleriyle görüşerek krize çözüm aradı.

KRİZE NEDEN OLAN İFADE DEĞİŞİYOR

AK Parti milletvekillerince verilen önergede yer alan, “16 Kasım 2016’ya kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda CMK’daki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmişse cezanın infazının ertelenmesine karar verilecek” ibaresi krize neden olmuştu.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin haberine göre, Başbakan’la yapılan toplantıdan hukukçu milletvekilleri, cinsel istismar suçu işleyenlerin ileride de bu hükümden yararlanabileceği tehlikesi üzerinde durdular. Bu yanlışlığın giderilmesi için, 16 Kasım 2016’ya kadar işlenen cinsel istismar suçu” ibaresinin, “16 Kasım 2016’ya kadar resmi olarak evli olanlarda CMK’daki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmişse cezanın infazının ertelenmesine karar verilecek” şeklinde düzenlenmesi benimsendi.

BAŞBAKAN, YENİ FORMÜLÜ KADIN VEKİLLERLE VE HUKUKÇU VEKİLLERLE GÖRÜŞECEK

Böylece ileride işlenecek olan cinsel taciz suçlarının af kapsamına girmesinin önüne geçilirken, 16 Kasım 2016 tarihinde resmi olarak evli olanlar sınırlaması getirilerek, ileriye dönük bir düzenleme yapılması engellenmiş oldu. 16 Kasım 2016 tarihinde resmi olarak evli olanlar şeklindeki düzenlemeden 3.800 kişinin yararlanması bekleniyor. Başbakan Yıldırım, bu formülü, yarınki toplantıya çağırdığı AK Partili kadın milletvekilleri ve hukukçu milletvekilleriyle de değerlendirecek. (Kaynak: Hürriyet)

20 Kasım 2016 Pazar 09:18

Türk jetleri, IŞİD karargahlarını bombaladı! Erdoğan’dan çarpıcı sözler: Şanghay 5’lisinde daha rahat oluruz Felaketi yaşadılar! Ölü sayısı 100’e yaklaştı Şehit kaymakamın eşi: Bombayı patlatan hain, çok ekmeğimizi yedi Tepkiler sonrası cinsel istismar düzenlemesinde hükümetten yeni adım Son Dakika Manşetler Magazin Spor Dünya Gazeteler Ekonomi Fotogaleri TV Burçlar Döviz Kuru Kredi Hava Durumu Namaz Vakitleri Tv Yayın Akışı Şans Oyunları

CEVAP VER