• DOLAR
  3,7954
  % -0,13
 • EURO
  4,5395
  % -0,13
 • ALTIN
  160,8213
  % 0,03
 • BIST
  $13.836
  % -1,07
Çin’den ABD’ye Sert Kuzey Kore Uyarısı

Çin’den ABD’ye Sert Kuzey Kore Uyarısı

Çin Komünist Partisi’nin resmi  yayın organı olan Global Times’ta  yer alan bir yazıya göre , ABD ve Kuzey Koreli yetkililerin açıklamalarının sonucunda Kore yarımadasında yaşanan gerilimin gün geçtikçe artacağını ve artmaya devam edeceği hakkında sinyaller verdi.

“ÇİN’İN ÇIKARLARI ZARAR GÖRÜRSE..”

Pekin yönetiminin, Pyongyang ve Washington’a yaptığı çağrı ve uyarılara rağmen gerilimin gün geçtikçe arttığını vurgulayan yazıda, “Çin, eğer bölgede kendi çıkarlarına zarar verecek bir şey yaşanırsa buna karşı en iyi şekilde cevap vereceğini tüm taraflara belirtmesi gerekmektedir”  ifadesi yer aldı. Açıklamayı okuduğumuz zaman herhangi bir savaş olursa Çin’de bu savaşa dahil olabilir.

“REJİM DEĞİŞİKLİĞİNE İZİN VERMEYİZ”

Global Times’ta yer alan yazıda, ”Eğer ilk  olarak Kuzey Kore bir adım atarak füzelerini ABD topraklarına gönderirse, Pekin yönetimi bu durum karşısında tarafsız kalır. Fakat ABD ile Güney Kore bir olup, ilk ateş açan taraf olursalar Kore yarımadasında rejim değişikliğine neden olabilir. Eğer ki bu ülkeler bölgede yer alan siyasi yapıyı değiştirmeye kalkarsa Çin, buna asla izin vermeyecektir.” ifadelerine yer verildi. Arkadaşlar her gün çıkan haberlere baktığımızda savaş kapımızda diyebiliriz. Eğer ki böyle bir savaş olursa 3.dünya savaşının başlamasına neden olabilir. Buda insanlık için büyük bir kayıp olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ABD Çin Kuzey Kore

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?