• DOLAR
  3,8873
  % 0,68
 • EURO
  4,5857
  % 0,82
 • ALTIN
  160,6700
  % 0,55
 • BIST
  106.272
  % -0,66
Cam filmi yasağı kimler için geçerli değil? Bakanlık tarafından ‘istisna’ açıklaması

Cam filmi yasağı kimler için geçerli değil? Bakanlık tarafından ‘istisna’ açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmi yasağı konusuna ilişkin vasıta sahiplerini yakından ilgilendirecek mühim açıklamalar gerçekleştirdi.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yaklaşık 5.5 milyon aracı ilgilendiren cam filmi yasağına ilişkin tartışmalar devam ederken yasağın bütün araçları kapsamadığı, filmin dereceleri olduğu söylentilerine açıklamaları doğrultusunda kesinlik kazandırdı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yasağın camlarına sonradan film kaplatan bütün araçları kapsadığını bunun tek istisnasının fabrika çıkışlı araçlar olduğunun açıklamasını gerçekleştirdi. Aynı zamanda Bakan Özlü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çıkışında gazetecilerin cam filmi yasağının kapsamına ilişkin sorulara da cevap verdi.

Bakan Özlü, aslında yasağın hiç kalkmadığını vurguladı. Geçen sene 26 Ekim’de yönetmelik değişikliği yaptıklarını bunun da bir sene sonra yani 26 Ekim 2017’de yürürlüğe gireceğini anlattı.

Bakan Özlü, “Biz bu yasağı kaldırma iradesi gösterdik. Ancak Nisan ayından itibaren Emniyet’le yapılan görüşmelerde, ‘terör eylemleri var, tespit etmekte zorlanıyoruz’ talepleri üzerine yasağı sonlandırma yönündeki iradeyi ortadan kaldırdık. Bir terör eylemi olur ve ‘bu cam filminden ötürü olmuştur’ derlerse, bunun sorumluluğunu almak zordur. Konu terör, insanların güvenliği, o bakımdan bir şey diyemiyoruz” sözlerini kaydetti.

CAM FİLMİ YASAĞI DERECE DERECE Mİ?

Bakanlık yetkilileri ise cam filmlerinin muhtelif dereceleri olduğu ve bazıları için yasak olmadığı söylentilerine de açıklık getirdi.

“Bu doğru değil. Yasak bütün araçları ve camlara sonradan taktırılan bütün filmleri kapsıyor. Uygulamanın tek istisnası fabrika çıkışlı film kaplı araçlar” bilgisini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?