• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Cam filmi yasağı ciddi yaptırımlarla geliyor! Uyulmadığı taktirde…

Cam filmi yasağı ciddi yaptırımlarla geliyor! Uyulmadığı taktirde…

Geçtiğimiz sene serbest bırakılan cam filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çok tartışılan cam filmi ve renkli cam yönetmelikte belirtilen denetim mekanizması ve teknik şartlar sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edildi. Cam filmi yasağını içeren madde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gelen cam filmi yasağının ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan rutin kontrollerde camlarda bulunan cam filmleri ile ilgili de uyarılar gerçekleştiriliyor. Sürücüleri bilhassa uyaran trafik ekipleri tarafından, cam filmlerin bir an evvel sökülmesi gerektiği, ilk cezanın 206 TL olduğu, ikinci cezada ise aracın trafik men edileceği açıklamalarına yer verildi.

İLK CEZA 206 TL, İKİNCİ CEZA TRAFİKTEN MEN!

Özellikle şoförün görüş açısını kapatan ve vasıta içinde kimin olduğunu göstermeyen cam filmlerinin söktürülmesi isteniyor.Trafik ekipleri filmlerin bir an evvel sökülmesi gerektiğini, ilk cezanın 206 TL olduğunu, ikinci cezada ise aracın trafik men edileceğini belirtiyor.

VİZEDEN DE GEÇEMEYECEK!

Ayrıca vasıta camında film olan sürücülere aracın bu şekilde vizeden de geçmeyeceği uyarısı yapılıyor.

SÜRÜCÜLER YENİ UYGULAMADAN MEMNUN…

Sürücüler ise yeni uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi. Aracının ön camındaki filmi söken bir sürücü, görüş mesafesinin açıldığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?