• DOLAR
  3,9659
  % 1,04
 • EURO
  4,6580
  % 1,15
 • ALTIN
  163,4159
  % 0,34
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Cam filmi cezası ne kadar? Araç cam filmi tamamen yasaklandı mı?

Cam filmi cezası ne kadar? Araç cam filmi tamamen yasaklandı mı?

Araçlarda cam filmine yasak geldi mi? Bakanlık, 26 Ekim 2016’da yayımladığı yönetmelikle, bir sene sonra yürürlüğe girecek şekilde sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi takmasını, ön cam dış serbest bırakmıştı. Milyonlarca araba sahibi gözünü cam filmi ile ilgili istikbal açıklamalara çevirdi. Son günlerde sıkça gündeme gelen cam filmi cezası kaç TL olarak belirlendi? İşte araba cam filmi ile ilgili bütün detaylar

2017 ARAÇ CAM FİLMİ CEZASI NE KADAR?

2017 yılı itibariyle vasıta cam filmi cezası olarak 427 TL ödenecek. Ayrıca araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılmayacak. Yapılması halinde ise itiraz hakkı kesinlikle oluşmayacak. Cam film söktürmenin bedeli ise 150 liradan başlıyor.

CAM FİLMİ YASAKLANDI MI?

Geçtiğimiz sene serbest bırakılan cam filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çok tartışılan cam filmi ve renkli cam yönetmelikte belirtilen denetim mekanizması ve teknik şartlar sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edildi. Cam filmi yasağını içeren madde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?