• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Bomba açıklama: 15 bin ByLock’çu tespit edildi!

Bomba açıklama: 15 bin ByLock’çu tespit edildi!

Kocaman, Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) mücadeleye ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ankara’da 15 bin ByLock kullanıcısı olduğunun tespit edildiğini dile getiren Başsavcı Kocaman, “Bu kullanıcıların aka bir bölümü soruşturmalara mevzu, bahis edildi. Ancak güvenlik ve ilgili kurumlardaki yoğunluk nedeniyle bunların tamamına adli soruşturma açılamadı.” dedi.

FETÖ’yle mücadeleye kararlılıkla devam edildiğini ve tek teşkilat üyesi veya yöneticisi kalmayıncaya kadar mücadelenin süreceğini anlatım eden Kocaman, şunları kaydetti:

“17-25 Aralık, FETÖ için toptan bir kriter olmamalı. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. 17-25 teşkilat yöneticileriyle ilgili umumi bir milat değildir. Bizim bahsettiğimiz normal vatandaş, örgütte yöneticilik yapmış olanlar değil. Vatandaş, bu örgütün gerçek yüzünü görünce araya perdeyi çekmiş. Örgütün yönetici takımından bir şahıs himmet toplamış, teşkilat adına toplantılar düzenlemiş, sohbetleri o organize etmiş. Bu şahıs 17-25’ten evvel de sonra da sorumlu. Yönetici takımı bilerek ve isteyerek örgütün içinde kalmış ve örgütün eylemlerini organize etmiş. Bank Asya bizim ana kriterimiz. 17-25’ten evvel kredi çekmiş, taksit yatırmış kişiler değil. FETÖ elebaşının talimatıyla hesap artışı yapanlar bizim için ağırbaşlı şüphelidir.” ifadelerini kullandı.

“KRİPTOLAR YÜZÜNDEN KARARLAR ALINAMADI”

FETÖ’nün yeterince tanınması halinde her şeyin daha basit anlaşılacağını vurgulayan Kocaman, “Ocak 2014’ü düşünün. Cumhurbaşkanımız, o dönemde başbakan, hükümet, bakanlar ve herkes televizyonlarda bunları anlatıyor. Diyeceksiniz ki ‘Niye banka derhal kapatılmadı?’ Yüzlerce, binlerce kripto FETÖ’cü oralardayken ne yazık ki kararlar hızlıca alınamadı. Bu nedenle mücadelede gecikmeler oldu.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?