• DOLAR
  3,8875
  % 0,69
 • EURO
  4,5865
  % 0,84
 • ALTIN
  160,2904
  % 0,31
 • BIST
  106.276
  % -0,66
Bodrum katında bulunmuştu! Akıbeti belli oldu

Bodrum katında bulunmuştu! Akıbeti belli oldu

Bir gazetenin promosyon olarak 1989 yılında verdiği ve 28 sene sonra geçen Mart ayında Avcılar’daki bir binanın bodrumunda sahipsiz halde bulunan 2 benlik tayyare sonunda hurdacıya verildi. Yapı sakinleri sahipsiz tayyare enkazından kurtuldukları, bodrum katını kiralayan Erhan Şentürk ise, burayı halı yıkama yeri olarak kullanabileceği için memnun olduğunu söyledi.

Ambarlı Mahallesi’ndeki bir binanın yıllardan bu yana kullanılmayan bodrum katını kiralamak isteyenler sahibini aradı. Kapısı iple bağlı, vakit vakit evsizlerin kaldığı bodrum katına giren yapı sakinleri içeride kime ait olduğunu bilmedikleri 2 kişilik, ultralight yani hafif uçak sınıfında, tek motorlu bir uçağın vücut ile kanatları olduğunu görünce şaşırdı. Duyanların da inanamadığı bodrumdaki uçağın bodrum misli ile aynı binadaki işyeri abes dükkan sahibinin 15 yıldan bu yana ortalıkta görünmediği, kimse tarafından da tanınmadığı anlatım edildi.’Kitfox’ tipi olduğu belirtilen uçağın sadece art ufak tekerleğinin ve bazı ufak parçalarının bulunduğu, motor ile ön tekerlerinin söküldüğü belirlendi. Vücut ve kanatları ayrı bulunan ahşap uçağın sırrı DHA’nın haberinin yayınlanması ardından çözüldü. Uçağın, Tercüman gazetesinin 28 Haziran 1989’da Sibel Can’ın yaptığı çekilişle okurlardan Sacide Yıldız’a verildiği talihli okurun bunu uçmaya meraklı havacı Birol Yağcı’ya sattığı ortaya çıktı. Birol Yağcı’nın,Hezarfen Havaalanı açıldığında uçağı oraya götürdüğü 5-6 kere kaza geçirdiği her seferinde onarıp uçmaya devam ettiği ardından Avcılar’daki binanın bodrum katında saklandığı anlatım edildi.

Bodrumdaki tayyare sorunu nedeniyle kiralamayan bodrum katı, yapı sakinlerinin aldığı ortak kararla hurda sayılabilecek tayyare hurdacıya nakit isteğinde bulunmadan verildi. Hurdacı, 1.5 saatlik gayret ile kırarak ve sökerek uçağın parçalarını götürdü. Yapı sakinleri uçaktan kurtulduklarını, böylece bodrum katının kiralanabileceği için memnun olduklarını anlatırken, burayı halı yıkama yeri olarak kiralayan Erhan Şentürk, “Aylar sonra uçaktan herkes kurtuldu. Burayı temizletiyoruz. Sonunda işyeri olarak kullanacağımız için memnunum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?