Bakan Soylu’dan Büyük Müjde Müjde! Tam 10 Bin Polis Alınacak!

Bakan Soylu’dan Büyük Müjde Müjde! Tam 10 Bin Polis Alınacak!

Müjde! İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 10 bin polis memuru alımı yapılacağı konusunda açıklama yaptı.

72
0
Paylaş

Müjde! İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 10 bin polis memuru alımı yapılacağı konusunda açıklama yaptı. POMEM kapsamı çerçevesinde 20. Dönem için 10 bin polis memuru alımı yapmak için en yakın sürede ilan yayımlanacak.

Ülkemizde son dönemlerde artan yoğun terör olayları ve bu olayların sonucunda ortaya çıkan polis ihtiyacını gidermek için hükümet gerekli adımı attı. Bu doğrultuda en yakın süre içerisinde ilanının yapılacağı, 10 bin polis memuru alımı gerçekleşecek. Müjdeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi. Karaman’daki POMEM mezuniyeti töreninde konuşan Bakan Soylu, 10 bin polis memuru alımının en kısa sürede yapılacağına dair açıklama bulundu.

10 Bin Polis Memuru Alımı Nasıl Gerçekleşecek?

İçişleri Bakanı Soylu, emniyetin ihtiyacı olan personel sayısını karşılamak amacıyla, son dönemlerde personel sayısı konusunda güncelleme yapılarak ihtiyaç çerçevesinde personel artışının sağlayacağını açıkladı. Bu açıklama doğrultusunda POMEM polis memuru alımı çerçevesinde 20. Dönem için 10 bin Polis memuru alımı gerçekleşecek.  Polis memuru alımı konusunda çok yakında ilana çıkılarak gerekli müracaatların alımına başlanacağını açıklayan Soylu, 10 bin polis memurunun alımının yanında, 10 bin özel harekat polisinin de alımı için çalışmalar yapıldığını duyurdu. Bakan soylu alınacak olan polis memurlarının, mülakatlar ile alınacağını da açıkladı.

Polis alımı ilanını heyecanla bekleyen polis memuru adayları, bayan adaylara kontenjan verilmesi, yaş şartı ve askerlik şartının biraz esnetilmesini ve sadece lisans mezunlarının değil ön lisans mezunların da başvuru yapabilmesini sağlamak amacıyla sosyal medya üzerinden etkili bir şekilde imza kampanyası düzenlemeye başladılar.

CEVAP VER