• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Bakan Faruk Özlü’den son dakika ”Cam Filmi” açıklaması! Yeni gelişmeler…

Bakan Faruk Özlü’den son dakika ”Cam Filmi” açıklaması! Yeni gelişmeler…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; AA muhabirine, araçlarda kullanılan cam filmi konusuna ilişkin vasıta sahiplerini yakından ilgilendirecek açıklamalar gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araçların ön camı ile ön sağ ve sol camlarının renksiz olacağını, sadece art cam ile art sağ ve sol camlarda fabrika çıkışlı 43R onaylı renkli cam kullanılabileceğini vurgulayarak, “Cam filmi mühim ama can güvenliği daha önemli, evvel can güvenliğimize bakacağız.” sözlerini kaydetti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, söz konusu yönetmeliğe göre 26 Ekim 2017’de cam filmi yasağının kaldırılacağının açıklandığını ancak Emniyet Genel Müdürlüğünden bu konuda gelen taleplerin ardından konunun yine ele alındığını açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin, bilhassa son dönemde artan terör eylemleri sebebiyle şüpheli şahısların tanınması ve tespitinde sıkıntı yaşandığını aktardıklarını dile getiren Özlü, bu nedenle de cam filmi yasağının kaldırılmaması yönünde görüş beyan edildiğini duyurdu.

CAM FİLMİ YASAĞI ASLINDA HİÇ KALKMADI!

Cam filmi yasağının hiç kalkmadığının bilhassa altını çizen Faruk Özlü, “Şu anda cam filmi taktırmış olan vatandaşlarımız da yasak varken cam filmi taktırdılar. Biz bakanlık olarak cam filmi yasağını kaldırmak istedik. Geçen sene bu niyetimizi beyan ettik, ilgili kurumlardan da müspet görüşler aldık ve yönetmelik yayımladık.” şeklinde ifadeler kullandı.

CAM FİLMİ YASAĞI ”GÜVENLİK GEREĞİ” GETİRİLDİ

Bakanlık olarak evvel buna sıcak bakmadıklarına işaret eden Özlü, “Ancak cam filmi takılı bir araç, terör eylemi gerçekleştirirse ve burada fazla sayıda insan hayatını kaybederse, bunun ülkemiz için aka bir sıkıntı olacağını düşündük. Dolayısıyla cam filmi yasağının kaldırılması irademizi değiştirdik ve yasağın kalkmasının iptali yönünde karar aldık.” ifadesini kullandı.

Özlü, cam filmi yasağının kalkmamasının, emniyet gereği olduğunun altını çizerek, ülkedeki terör eylemlerinin sıfıra yakın bir noktaya gelmesi halinde, yetkililerin yasağı yine gözden geçirilebileceğini kaydetti.

SADECE FABRİKA ÇIKIŞLI 43R ONAYLI RENKLİ CAM KULLANILABİLECEK!

Cam filmi yasağının kapsamı hakkında bilgi veren Özlü, “Yönetmelikler ihtiyaçlara göre değişir, gereksinim hangi yöndeyse biz o yönde yönetmeliklerimizi revize ederiz. Cam filmi mühim ama can güvenliği daha önemli, evvel can güvenliğimize bakacağız. Sadece fabrika çıkışlı 43R onaylı renkli art camların kullanımı serbest. Yani aracın ön camı ile ön sağ ve sol camları renksiz olacak ancak art cam ile art sağ ve sol camlarda fabrika çıkışlı 43R onaylı renkli cam kullanılabilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?