Avrupa Birliği, Ermenistan’ı Uyardı

Avrupa Birliği, Ermenistan’ı Uyardı

Avrupa Birliği (AB) Dış ilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Ermenistan ile Türkiye ilişkilerinin normal hale gelmesini istedi.

44
0
Paylaş

Avrupa Birliği (AB) Dış ilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Ermenistan ve Türkiye arasında yaşanan siyasi kavgaların durması ve ikili ilişkilerin daha fazla güçlendirilmesi için Ermenistan yetkililerini uyardı.

Yaşanan kaos sürecinde dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde Ermenistan Dışişleri Bakanı’nı uyarmış ve siyasi konuşmaları Karadeniz Ekonomik Toplantısı sırasında yapmaması gerektiğini belirtmişti. Erdoğan, tarafından yapılan açıklamaların hemen ardından Avrupa Birliği (AB) Dış ilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, tarafından da bu konuda siyasi krizin bitmesi için bir açıklama yapıldı.

Dağlık Karabağ Bölgesi Sorunu.

Avrupa Birliği (AB) Dış ilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, açıklamasında Dağlık Karabağ bölgesi ile ilgili acil bir siyasi çözüm bulunmasını önerirken, Türkiye ile Ermenistan arasında ilişkilerin daha da fazla iyiye gitmesi yönünde çağrıda bulundu.

Ermenistan tarafından Türkiye’ye karşı yapılan açıklamalar ve Türkiye ile ilgili gelen açıklamaların yanında sürekli saldırı altında olmasının verdiği zorlu süreç dolayısı ile Azerbaycan tarafından da soğuk ve sıcak savaş dönemi yaşanmıştı.

CEVAP VER