Avladığı Kekliklerin Fotoğrafları Büyük Ceza Getirdi

Avladığı Kekliklerin Fotoğrafları Büyük Ceza Getirdi

79
0
Paylaş

Olay Iğdır’da geçiyor kaçak bir şekilde keklik avlayan şahıs bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşınca kendini ele verdi. Fotoğrafı paylaşmasından dolayı kaçak avlandığı konusunda soruşturma açıldı ve kaçak avlandığı tespit edilince para cezasına verildi.

Iğdır’da kaçak şekilde avlanan bununla da yetinmeyip avladığı kekliklerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesine yükleyen bir kişiye Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’nce 6 bin 84 lira para cezası verildi. Alınan bilgiye göre Y.A isimli kişi Tuzluca ilçesinde avcılık belgesi ve avlanma pulu olmadığı halde kaçak avlanmaya çıktı. Y.A, kaçak avladığı 16 kekliğin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinden paylaştı. Fotoğrafları inceleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Av Koruma ekipleri, yapılan araştırma sonucunda avın kaçak şekilde gerçekleştirildiğini tespit etti. Bunun üzerine avcının bilgileri, Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirildi.

keklik

Y.A adlı şahsın adresine ulaşan şube görevlileri, 16 keklik için 5 bin 600 ve belgesiz avcılıktan 484 lira olmak üzere 6 bin 84 lira ceza kesti. Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, bakanlık tarafından oluşturulan bir ekibin sosyal sitelerde paylaşılan avcılık ile ilgili fotoğrafları incelediğini belirtti.

CEVAP VER