Aile Bakanı Hollanda Girişinde Engellendi!

Aile Bakanı Hollanda Girişinde Engellendi!

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Rotterdam'a girişte polis kuvvetleri tarafından zorla engellendi ve kara yolu üzerinden geri dönmesi sağlandı.

139
0
Paylaş

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kayan bugün akşam saatlerinde Hollanda’ya karayolu üzerinden giriş yapmak isterken özel makam aracı ve arkasında olan Almanya’dan beridir kendisini takip eden Anadolu Ajansı ve TRT ekibinin aracı dahil olmak üzere Hollanda polis kuvvetleri tarafından derhal engellendi. Teröristlere yapılan sorgulamalardan farksız olarak Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya için ve diğer yanında olan kişilerin derhal kimlik kartlarını çıkartmaları istenerek gerekli aramalar yapıldı ve bunun sonucunda 1 saat sonrasında Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve yakınında okan ekibe ”derhal Hollanda’yı terk edin ve Almanya’ya geri dönün” diyerek geçiş yolundan zorla geri dönmeleri sağlandı.

Çıkmama Gibi Bir Şansları Yok!

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile ilgili olarak Hollanda tarafından zorla çıkartma yetkisi olması dolayısı ile çıkmama gibi bir şansının veya karşı gelme gibi bir lüksünün Bakan olsa bile olmayacak olduğu ve tüm insanların haklarının Anayasal olarak Hollanda’da korunduğu ifadesine yer verilirken krizin git gide daha fazla büyümesi ve Türk siyasetçilerin Hollanda’ya girmek ve gitmek adına bu kadar ısrarcı olması birebir iktidar partisi destekçileri tarafından da eleştirildi. Durum ile ilgili olarak Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşları ”eğer girilmeyecek deniliyorsa vardır bir nedeni, bu kadar ısrar etmenin herhangi bir anlamı yok!” diyerek durum ile ilgili hem Hollanda’ya hem Türkiye’ye karşı sert yorumlar yaptı.

CEVAP VER