• DOLAR
  3,8603
  % -0,69
 • EURO
  4,5478
  % -0,83
 • ALTIN
  155,7288
  % 0,13
 • BIST
  $17.805
  % 7,16
ABD hakkında suç duyurusunda bulundu

ABD hakkında suç duyurusunda bulundu

Şikayet dilekçesinde “Amerika Birleşik Devletleri’nin seçilmiş hükümeti ve başkanı, Amerikan havadis, bilgi, salık alma servisi CIA başkanı ve yöneticileri, Amerikan askeri yönetimi Pentagon başkanı ve birimleri ve bu bağlamda devletimizin kayıtlarında var öbür iç ve hariç memleket unsurlarının askeri ve sivil yöneticileri” hakkında suç duyurusunda bulunan Alış, ABD yönetiminin Türkiye üzerinde baskı oluşturduğunu iddia ederek “Amerika yönetiminin Türkiye üzerine kurmuş olduğu baskıdan ötürü Türk vatandaşı olarak bu ihtiyacı duydum” dedi.

“NATO ve ABD’nin pis ayaklanmalara verdikleri destek ortada”

Bir şantiyede mesul olarak çalışan Alış, şikayet dilekçesinde, NATO ve Amerikan askerlerinin pis ayaklanmaya verdikleri desteğin ispat ve delillerle ortada olduğunu anlatım ederek “Ülkemiz, aza olduğu tarih boyunca NATO vazife ve sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde kaide ve kaideleriyle yerine getirmiştir. Fakat son örneği 15 Temmuz’da yaşanan olayların art planında, ülkemizde bulunan NATO ve Amerikan askerlerinin bu pis ayaklanmalara verdikleri destek ispat ve delilleriyle ortadadır. Öte yandan otuz yılı aşkın süredir, memleket genelinde ve bilhassa güneydoğuda, bölücü eylemler ve terörle mücadelede; PKK, PYD, EL-KAİDE, DAEŞ vs örgütlerin siyasi, ekonomik ve de silahlı olarak eğitilmesi, lojistik destek sağlanması ve bu örgütlerin devletimizin sınırlarını hiçe sayarak, canımıza, malımıza ve bütün değerlerimize saldırmalarına Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bazı NATO müttefik ülkelerince de aleni destek verildiği aşikârdır. Yine son zamanlarda bu örgütlere silah ve lojistik destek verildiğini ve bu desteğin devam edeceğini hiç çekinmeden deklare eden Amerika birleşik devletlerinin seçilmiş hükümeti ve onun başkanı, Amerika havadis, bilgi, salık alma servisi CIA başkanı ve yöneticileri, Amerika askeri yönetimi Pentagon başkanı ve birimleri ve bu bağlamda devletimizin kayıtlarında var öbür iç ve hariç memleket unsurlarının askeri ve sivil yöneticileri bu katliamın sorumlularıdır” diye konuştu.

“Tarih boyu zulme maruz bırakıldık”

Türk milleti olarak bu gidişe “Dur” demenin zamanı geldiğini belirten Alış, dilekçesinde “Millet ve devlet olarak tarih boyu bu zulme maruz bırakıldığımız aleni ve nettir. Artık ulu Türk milleti olarak ne verecek canımız, ne verecek malımız, ne kalacak gazimiz, ne verecek şehidimiz, ne de bırakılacak dul yetimimiz vardır. Artık bu gidişe Türk Milleti olarak ‘Dur’ deme zamanı gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kanunları ve yargısı önünde ‘Asıl ve asil’ bir davanın başlamasına vesile olmaktan şeref ve şeref duyarak; Türk askerini ve Türk halkını katletmek ve öldürmekten ve de buna yardım ve yataklık yapmaktan dolayı; başta Amerika Birleşik Devletlerinin seçilmiş hükümeti ve başkanı, Amerikan havadis, bilgi, salık alma servisi CIA başkanı ve yöneticileri, Amerikan askeri yönetimi Pentagon başkanı ve birimleri ve bu bağlamda devletimizin kayıtlarında var öbür iç ve hariç memleket unsurlarının askeri ve sivil yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunuyor Ulu Türk Adaletinin Savcı ve Hakimlerinin, konunun vatan, millet, bayrak, namus, şeref ve haysiyetimize yakışır şekilde takipçisi olması inancıyla bütün şüphelilerin Ulu Türk Adaletince cezalandırılmalarını talep ederiz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet