13 Yaşındaki Çocuğun Yüzlerce Nesneye Alerjisi Var

13 Yaşındaki Çocuğun Yüzlerce Nesneye Alerjisi Var

26
0
Paylaş

2 yıl önce kızıl hastalığı geçiren Antonio Maiocco isimli çocuğun vücudu yüzlerce gündelik eşyaya alerjik reaksiyon gösteriyor.

KOT PANTOLONLAR, PİLLER…

Daily Mail’de yayınlanan habere göre, 13 yaşındaki çocuk kot pantolonlarına, pillere ve hatta oyun konsoluna dokunduğunda bile cildi pul pul dökülmeye başlıyor. Antonio, artık hayatının bir parçası olan alerjileri için ciddi önlemler almak zorunda. Nikel, kobalt ve mavi boya gibi maddeler yılan gibi deri değiştirmesine sebep olurken diş macunu, birçok yiyecek ve giyecek cildinde kırmızı yaralara yol açıyor. Üstelik alerjileri sadece direk temasla değil, başka insanlara yaklaştığı zaman da tetiklenebiliyor.

”KORUMAK NEREDEYSE İMKANSIZ”

44 yaşındaki anne Lynn oğlunun içler acısı durumunu şu sözlerle anlattı: “Onu korumak neredeyse imkansız. Otobüste yanına kot giyen biri oturduğunda bile reaksiyon göstermeye başlıyor. Sinemaya gittiğimizde koltuğuna bir örtü örtüyorum. Ona özel kırtasiye ürünleri alıyorum. Dışarda yemek yiyeceği zaman çatalını kaşığını yanında taşıyor. Kobalt alerjisinden dolayı elektronik aletler kullanmadan önce eldiven takıyor.”

Duygu Bay / PembeNar

CEVAP VER