• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
10 Kasım Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM uyardı! Sağanak yağışlar…

10 Kasım Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM uyardı! Sağanak yağışlar…

İstanbul’da bugün parçalı ve yer yer fazla bulutlu bir gökyüzü, kentin şark kesimlerinde ise hafif sağanak yağış geçişleri yaşanması bekleniyor. İstanbul’da hafta başından beri devam eden ılık ve yağışsız havanın çarşamba günü son bulacağı tahmin ediliyor.

Pastırma sıcakları son günlerini yaşıyor. Yağmur bugün İstanbul ve çevresindeki ilerde ayrıca Karadeniz’de etkili olacak. Yarıca sabah saatlerinde sis ve pus olayı görülecek. Hava sıcaklıklarında mühim bir değişiklik olmasa da bu gece saatlerinden itibaren İstanbul ve çevresi yağış alacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan hava durumu tahmin raporuna göre bugün; Ülkemizin şimal ve şark kesimlerinin parçalı yer yer fazla bulutlu, Garp Karadeniz kıyıları, şark Anadolu’nun doğusu, İstanbul’un şark kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Karabük, Kastamonu, Rize ve Artvin ile gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin yağışlı, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle hafif sağanak yağış, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde karla jülide yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve şark kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 2 ila 4 radde üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle garp ve güneybatı, zamanla Marmara ile güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara dizi orta kuvvette esmesi bekleniyor.

AKOM tarafından alınan hava durumu tahmin raporuna göre bugün; Hafta sonu İstanbul başta olmak üzere ülkemizin aka bölümünde yağış beklenmezken, havada çoğunlukla parçalı bulutlu bir sema yargıç olacak. Ancak lodos ve kıble yönlerinden esecek rüzgarlar güneyin ılık havasını bölgemize taşıyarak hava sıcaklıklarının 16-19 radde aralığında mevsim normalleri civarı ile 1-3 radde üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

TÜRKİYE GENELİNDE HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU:

MARMARA

Parçalı yer yer fazla bulutlu, İstanbul’un şark kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun zamanla yer yer fazla bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer fazla bulutlu, bölgenin sahil kesimleri ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer fazla bulutlu, Rize ve Artvin çevreleri ile gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer fazla bulutlu, bölgenin doğusunun hafif sağanak yağışlı, kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinin karla jülide yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?