• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
10.11.17 Cuma mesajları! En özel ve anlamlı WhatsApp cuma mesajları

10.11.17 Cuma mesajları! En özel ve anlamlı WhatsApp cuma mesajları

Müminlerin bayramı olan bu kutsal günde milyonlarca Müslüman ibadetlerini eda ederek cuma gününün bereketini ve faziletini yaşayacaklar. Ayetlerle de öneminin her defasında öneminin vurgulandığı,yaptığımız ibadetler ve iyiliklerden iki kat sevap kazanacağımız bu uğurlu günü siz de sevdiklerinizle beraber paylaşabilirsiniz. Onlara en içten ve hayırlı cuma mesajları göndererek bu kutsal günü daha da güzelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için seçtiğimiz bu hususi mesajları sevdiklerinizle paylaşarak onlara ne kadar kıymetli olduğunu gösterebilirsiniz. 10 Kasım gününe özel, içlerinde en hususi ayetlerin ve duaların olduğu Cuma mesajlarına haberimizde sizin için yer verdik.

EN ÖZEL VE ANLAMLI WHATSAPP CUMA MESAJLARI

->Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

->Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

->Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini noksan etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

->Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

->Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasib eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların art çevrilmeyeceği bu kutsal günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

->Huzur ve itimat içinde yenen kuru bir ekmek, kaygı içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Kutsal Olsun.

->Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

->Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel cesur insanlardan dua iste. Ömrüne hayat katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu kutsal günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

->Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız kutsal olsun.

->Allah’ım, ‘kin, kibir ve kim ne der’ hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız kutsal olsun.

->Ya Rabbim; bu kutsal cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Hayırlı nurlu cumalar.

->Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Cuma günün kutsal olsun.

->Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalarSevdiğiniz için bir defa mesut olup, bin defa pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla rüya olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

->“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve fazla merhametli olan ancak Sen”sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile … Hayırlı Cumalarr Dua ie…

->Rabbim, fayda getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o fena bir arkadaştır hıyanettenki o ne fena sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

->MakbuI, dua ve tövbeIerimizi kabuI, sağIığımızı daim, kazancımızı bereketIi, kaIpIerimizi ve evIerimizi huzurIa doIdursun İnşaIIah. HayırIı CumaIar…

->ÖyIe bir dua et ki; günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın…Şeytandan Yaradana sığın ki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı CumaIar.

->Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Fena yollara geçenleri gittikleri yoldan art çevir. Evlerimize sevinç ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?