Zuhal Olcay’a, Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapis Cezası!

Zuhal Olcay’a, Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapis Cezası!

Kadıköy’de sahne almış olduğu yerde şarkı söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hareket etmesi nedeniyle 4 yıl 8 aya hapis cezasıyla yargılanan sanatçı Zuhal Olcay'a 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, Zuhal Olcay’ın daha önceden ‘kamu görevlisine hakaret’ suçu nedeniyle 10 bin 620 lira para cezası nedeniyle bu cezayı ertelemedi. Detaylar haberimizde...

179
0
PAYLAŞ
Zuhal Olcay’a, Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapis Cezası!

Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları katılım gösterdi.  Erdoğan’ın avukatı, celse arasında CD’yi  tam anlamıyla incelediklerini, ekleyecek başka bir şeylerin olmadığını sanık hakkında suç duyurusunun devam ettiğini ve cezalandırılmasını istediler.  Mahkeme Hakimi, sanık Zuhal Olcay’a ilk öncelikle 1 yıl hapis cezası verdi. . Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecini göz önüne alan  mahkeme hakimi, Zuhal Olcay’ın  10 hapis cezasına çaptırılmasını uygun gördü. Mahkeme, Zuhal Olcay’ın daha önceden ‘kamu görevlisine hakaret’ suçu nedeniyle 10 bin 620 lira para cezası nedeniyle bu cezayı ertelemedi.

KARAR KESİNLEŞİRSE ZUHAL OLCAY CEZAEVİNE GİRMEK ZORUNDA

Kararın istinaf aşamasını atlatarak kesin olması sonucunda Türkiye’nin herhangi bir ilinde açık cezaevine girme şansına sahip olan Zuhal Olcay‘ın, cezaevine  girdiği an Cezaevi İnfaz Kurumu İdare Kurulu‘na başvurarak Denetimli Serbestlik’ten  yararlanmak istediğini belirtmesi gerek. Cezaevi İdare Kurulu,  yapılan başvuru sonucunda bir rapor derleyerek İnfaz Hakimliği’ne  gönderecek. İnfaz Hakimliği de hükümlünün başvurusunu haklı bulduğu takdirde  tahliyesine karar veriyor.

Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanmak için cezaevine girmesi gereken Olcay’ın, başvurusunun sonucu tam anlamıyla netlik kazanana kadar cezaevinde kalması gerektiği öğrenildi. Başvurunun aynı gün yanıtlanacağı gibi 1-2 gün de sürebileceği belirtiliyor. Denetimli Serbestlik Yasası gereği, Temmuz 2016  tarihinden sonra cezalandırılan hükümlüler cezalarının son 1 yılında tahliye alarak geçirme şansına sahip olabiliyorlar. Gelişmeler yaşandıkça sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK