Terör Örgütü PKK, Menbiç’te ‘Türkmen Derneği’ Kurdu!

Terör Örgütü PKK, Menbiç’te ‘Türkmen Derneği’ Kurdu!

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, oldukça önemli açıklamalar yaptı. Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, ''YPG/PKK'nın Menbiçte yeni yaratmış olduğu Türkmen derneği ile uzaktan yakından bir alakamız olmamakla birlikte bu durum hain bir girişimdir. Kendi oyunlarının bir kısmıdır. '' dedi.

127
0
PAYLAŞ
Terör Örgütü PKK, Menbiç'te 'Türkmen Derneği' Kurdu!

Cuma, terör örgütü YPG/PKK Suriye’nin Menbiç kentindeki son durumu ve örgütün özellikle son zamanlarda gerçekleştirmiş olduğu “Türkmen Derneği” ismi altında yaptığı kara propaganda hakkında AA habere açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü YPG/PKK’nın sosyal medya üzerinden ”Türkmen Derneği” çatısı altında bir video paylaştığını ve bunların Türkmenlerle uzaktan yakından alakasını olmadığını dile getiren  Cuma, ” Bu terör örgütünün kurmuş olduğu derneğin bizimle herhangi bir alakası bulunmuyor. Bu oldukça kötü ve art niyetli bir girişimdir. Kendilerinin kurmuş olduğu oyunun birer parçasıdır. İnsanlara ve medyada  algı yaratmaya çalışıyorlar. Fakat istediklerini bir türlü elde edemiyorlar çünkü bir çok insan onları sevmiyor” dedi.

Cuma,  derneğin paylaştığı videoda üzerlerinde Kandil’deki teröristlere  benzer kıyafetlerin olduğunu önemle vurgulayarak, ”Türkmenlerin böyle bir elbise giyildiği asla görülmez. Tarihse konu tarih biziz. O dernektekiler ve videodakiler bizim insanlarımız değil. Videoda kullanılan müzik bizim müziğimizle alakası yok. Biz kendi geleneğinimizi, giyinişimizi ve müziğimizi çok iyi biliriz” dedi.

 MENBİÇLİLER HEYECAN İÇERİSİNDE TSK VE ÖSO’YU BEKLİYOR!

Cuma, terör örgütü PYD/PKK’nın Menbiçte bir çok evi  gasbettiğini  dile getirerek,  “Şu anda PKK’lı maskeli insanlar ailemin evinde duruyorlar. Bu maskeli insanlar ne Arapça ne Türkçe biliyorlar. Menbiçte bir çok kişinin evini  gasbettiler.” ifadelerine yer verdi. Cuma, Menbiç’te terör örgütünün rahat durmadığınız ve halkın son derece rahatsız olduğunu vurgulayarak,  “Menbiç’te durumlar pek iyiye doğru gitmiyor. İnsanlar çok kötü şartlara rağmen yaşamaya çalışıyorlar. Bunun yanı sıra insanların bir umudu da var. . ÖSO ve TSK’nın gelip kendilerini kurtarmasını bekliyorlar ” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK