Seda Sayan’ın Programı Bugün Neden Yayınlanmadı?

Seda Sayan’ın Programı Bugün Neden Yayınlanmadı?

Seda Sayan bildiğiniz üzere her hafta içi programı vardı. Eski formattan farklı olarak programda genellikle magazin konuları konuşulmaktaydı. Özgür Aras ve Sinem Yıldız'ında yorumcu olarak katıldığı program bugün yayınlanmadı. Peki Seda Sayan'ın programı bugün neden yayınlanmadı?

133
0
PAYLAŞ
Seda Sayan'ın Programı Bugün Neden Yayınlanmadı?

Seda Sayan bildiğiniz üzere her hafta içi programı vardı. Eski formattan farklı olarak programda genellikle magazin konuları konuşulmaktaydı. Fakat bugün program her gün olduğu gibi yayınlanmadı. Peki, Seda Sayan’ın programı bugün neden yayınlanmadı?

RTÜK’TEN  KRİTİK CEZA

Seda Seyan’ın bugün yayınlanmamasının sebebi ise RTÜK tarafından ceza alması. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun vermiş olduğu cezaya göre belli bir süre daha her hafta için yayınlanan Seda Saya’nın programı televizyonlarda yer almayacak. Programın ceza almasının nedeni ise şu:

Seda Sayan’ın Show TV’de yayınlanan  programında Ece Gürsel’e “Sperm  bankasından çocuk sahibi olmak ister misin? ” sorusu soruldu. Bu sorulan soru üzerine Seda Sayan,  Ece Gürsel’e ” Kız çok yazık. Ne yakışıklı inşaat işçileri var. Günah, onlarda insan değil mi? Doğurmak için daha neyi bekliyorsun? Adamın genleri uygun, yakışıklı. Tuttuğunu koparıyor resmen. Yap çocuğu, ne var!’  Gerekirse inşaatlara git” demişti.

5 KEZ PROGRAM DURDURMA CEZASI

Seda Sayan’a  bu sözler sonrasında tüm ülke tepki gösterdi. Seda Sayan’ın bu söylemiş olduğu sözler  ve milletin tepki göstermesi nedeniyle  RTÜK de  harekete geçerek  “Seda Sayan’la” isimli programa 5 kez durdurma cezası verdi.

400’ÜN ÜZERİNDE ŞİKAYET İLETİLDİ

Seda Sayan’ın inşaat işçilerini küçümseyen ve hedef alan sözleri nedeniyle  İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK’e son bir kaç gün içerisinde yaklaşık olarak 400’ün üzerine şikayetin iletildiği belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK