FETÖ Üyeleri Oyun Süsü Verilen Kripto İletişim Programları Kullanıyor

FETÖ Üyeleri Oyun Süsü Verilen Kripto İletişim Programları Kullanıyor

Terör örgütü FETÖ üyelerinin, 2048 oyunun görünümlü bir kripto haberleşme uygulaması kullandığı ortaya çıktı. Tüm detaylar haberimizde...

140
0
PAYLAŞ
FETÖ Üyeleri Oyun Süsü Verilen Kripto İletişim Programları Kullanıyor

Son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle iletişim konusunda oldukça sıkıntı yaşayan  zorlanan FETÖ/PYD üyelerinin son çare olarak oldukça popüler olan bir oyun görünümüne bürümüş oldukları  kripto haberleşme sistemini kullandıkları ortaya çıktı. Yazışmaları 24 saat  içerisinde sistemden sildiği ifade edilen  2048 oyunu görünümüne bürünen programın FETÖ üyeleri arasında üst sorumlular tarafından paylaşılan APK ile birlikte dağıtıldığı ifade edildi.

Masum bir oyuna benzeyen bu uygulama arkaplanda şifreli haberleşmeye şans tanıyor. Aynı standart haberleşme programları gibi çalışmakta ve  kullanıcılar birbirlerini ekleyip tek ya da grup mesajları  alıp gönderebiliyorlar. Uçtan uca şifreleme yapılması sebebiyle verilen takibe alınamıyor. İtalyan uygulama geliştiricisi Gabrielle Cirulli tarafından 2014 yılında Android ve iOS  işletim sistemleri için yapılan  2048 isimli oyun, zaman öldürmek ve beyin jimnastiği yapmak isteyen kullanıcılar arasında oldukça popüler bir uygulama.

Oyuncuların sayıları toplayarak 2048 sayısına ulaşmayı hedefledikleri oyunun popüler olmasından faydalanmak isteyen  FETÖ üyelerinin, 2048 görünümüne bürüdükleri uygulamaları kullanmak ve diğer örgüt üyeleriyle iletişim kurabilmek için üst yöneticilerden onay alması gerektiği belirtilmekte.

2048 isimli matematik bulmaca oyunu kisvesi verilen haberleşme programından faydalandığı belli olan,  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı  çatısı altında yer alan görevli asker ve sivillerin de  yer aldığı toplam 18 kişi tutuklandı. ByLock programı üzerinden iletişim kuran fakat sonunda yakayı ele veren FETÖ/PYD terör örgütü,  daha sonra oyun görünümüne bürüdükleri şifreli mesajlaşma uygulamaları üzerinde durmuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK