E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

E-bordro sorgulama işleminin nasıl yapıldığı bir çok kişi tarafından oldukça merak edilmekte. Her ayın 14'ünde açılan sistem hakkında bu yazımızda tüm merak edilenlere cevap vereceğiz. İşte E-bordro memur maaşı sorgulama sistemi...

254
0
PAYLAŞ
E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

E-bordro her ayın 14’ünde  memurlar için bu sistem açılıyor. Bir çok memur E-bordro sistemini nasıl kullanacağını ve bu sistemden nasıl faydalanacağını merak etmekte.

E-BORDRO SORGULAMA İŞLEMİ E-DEVLET’TE

Bir çoğunuzun da bildiği üzere  her ayın 14’ünde memur maaşları bordroları açıklanmakta. Bu sayede bir çok memur maaşında meydana gelen hareketleri görme şansına sahip oluyor.  Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordrolara artık bu sayede ulaşabileceksiniz. Bir dönem Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden memurlara açılan bordrolar artık E-devlet sisteminden sadece bir tık ile görüntülenebilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan e-Bordro sorgulama  işlemini yapmak için TC kimlik numaranız ve şifrenizi girmek yeterli olacaktır. Bu sayede çok kısa zaman içerisinde istediğiniz bilgileri elde edebilirsiniz. E-devlet’e sadece bordro işlemleri değil bir çok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Önceden kurumlara gidilerek yapılması gereken bir çok işlemlerin kolay bir biçimde yapılması için e-Devlet’te toplanmaya başlıyor.

E-BORDRO SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Öncelikle “www.turkiye.gov.tr”  internet sitesine giriş yapınız. Bu sayfanın sağ tarafında yer alan “Sisteme Giriş”  butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda yer alanlara  T.C. Kimlik No’nuzu ve e-Devlet şifrenizi girin.  Sisteme giriş yaptıktan hemen sonra  e-Hizmetlerden ya da arama kısmından yapacağınız işlemi bulun.  e-Bordro sorgulamaları Maliye Bakanlığı hizmetleri arasında içerisinde yer almaktadır. Bu hizmeti kullanarak maaş bordrolarınızı rahatlıkla görebileceksiniz. Tüm merak ettiklerinizi ve sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK