Bülbül’de Türk Bayrakları Dalgalanıyor

Bülbül’de Türk Bayrakları Dalgalanıyor

Suriye'de sınırımızı tehdit eden terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 'hilal'in tamamlanmasının sonucunda gün geçtikçe Afrin'e her gün daha fazla yaklaşmaya başlıyor. Bülbül Dağı'nda belli bir bölgede yer alan ve Türk pilotlarının vurduğu Abdullah Öcalan'a ait poster görüntülendi. Bunun haricinde TSK ve ÖSO' nun kontrolünü ele almış olduğu Bülbül merkezinde Türk bayrakları dalgalanıyor. Detaylar haberimizde...

235
0
PAYLAŞ
Bülbül’de Türk Bayrakları Dalgalanıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve Özgür Suriye Ordusu güçlerinin de yer aldığı  ‘Zeytin Dalı Harekâtı’  kapsamında yürütülen  operasyonlarda, Suriye  sınırında Afrin’ide içerisinde barındıran  ‘hilal’in  tamamen oluşmasıyla beraber gün geçtikçe Afrin merkeze doğru daha çok yaklaşılıyor. Bülbül Dağı’nda bir bölgede yer alan ve belli bir süre sonra Türk jetleri tarafından bombalanarak darma duman edilen  terörist başı Abdullah Öcalan’a ait bir poster havadan görüntülendi. Bunun yanı sıra TSK ve ÖSO’ nun  komple ele geçirmiş olduğu Bülbül merkezinde de Türk bayrakları dalgalanmaya başlandı. Tamamıyla kontrolün ele geçirildiği bölgede sivil halk yer almıyor.

‘Hilal’ kuşatmasının başarıyla yerine getirilmesiyle beraber; Raco, Cinderes ve Afrin’e  yapılan operasyonlarda iyice hızlandı. Bu sebeple  Azez ve diğer  bölgelerden bir çok  ÖSO güçleri Afrin  merkeze yakın kısımlara kaydırılmakta. Özellikle de Raco ve Cinderes merkezinde yer alan sivillere herhangi bir zarar gelmeden girilmesi amaçlanmakta.  ÖSO güçleri, Raco ve Cinderes  etrafında yer alan tepelerde  sadece 1-2 km uzaklıktaki mevzilerde hazır bir biçimde beklemekte.

“ÖSO, O KARARI TANIMIYOR”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in ’30 günlük Ateşkes kararının’ tüm Suriye’yi içine aldığını açıklamasının ardından, bir çok kişi gözlerini Zeytin Dalı harekatına  çevirmişti. Bazı ÖSO’lu komutanlar, “Türkiye’nin bu kararı bize cesaret verdi.  ABD’nin almış olduğu bu kararı kabul etmiyoruz. ABD’nin bu kararının arkasında sadece Doğu Guta ve Suriye’nin diğer bölgelerinde yer alan sivillere dönük çatışmalar hedeflenmiyor,  burada ki esas amaç TSK ve ÖSO birliklerini yavaşlatmak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK