Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’tan Oldukça Önemli Menbiç Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’tan Oldukça Önemli Menbiç Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "ABD eğer ki bize vermiş olduğu sözlere sadık kalırsa Menbiç harekatını gerçekleştirmemize gerek kalmayabilir'' dedi. Işık, geçtiğimiz günlerde Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına kalan internette RTÜK denetimi hakkında konuştu. Detaylar haberimizde...

122
0
PAYLAŞ
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'tan Oldukça Önemli Menbiç Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, özel bir TV kanalına katılım sağlayarak gündemde oldukça merak edilen sorulara yanıt verdi. Sorulara yanıt veren “Kısa sürede Tel Rıfat’ı da ele geçirip hedefimizi tamamlayacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Menbiç uyarıları ve Amerikan askerlerinin Menbiçte çekilmiş olduğu fotoğraflar soruldu.  Işık şunları söyledi:

“Tel Rıfat  oldukça önem arz eden bir yer. Afrin harekatı  ile meydana gelen Afrin harekatı bölgesi arasında yer alan kuşak bölge; oldukça önemli bir nokta. İnanıyorum ki en kısa zamanda temizlenecek.

Menbiç konusunda ise daha önceden yapılan görüşmelerde PYD terör örgütünün buradan  çıkarılacağı sözü verildi. Savunma bakanlığı yaptığım zaman hem Obama’nın hem de şimdi görev yapan savunma bakanları bu sözü bize hep verdiler. ABD askerlerinin teröristlerle bir araya gelerek çektikleri görüntüleri hayra yoruyorum.  PYD’nin  buradan gönderileceğine yoruyorum. ABD’li yetkililer vermiş oldukları sözleri yerine getirmeliler. Direkt olarak bana verilen sözler devlet kayıtlarında yer alıyor.  Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, dışişleri bakanına ve bir çok arkadaşımıza söz verildi. Verilen sözün yapılması gerekiyor yapılırsa iki ülke arasında yumuşama yaşanır. Fakat yerine getirilmezse Türkiye’ye gereken cevabı sahada verir. ABD  sözünü gerçekleştirecek diye bekliyorum, inşAllah bu tür şeylere gerek kalmaz.

İNTERNETTE RTÜK DENETİMİ

Denetimin nasıl olacağı ve sansür yorumları hakkında Işık şunları  açıkladı:

RTÜK’ün asıl görev yeri  radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayıncılıklarla sınırlı durumda. Youtube, Facebook, Instagram gibi bireysel yayıncılıklarla herhangi bir durum söz konusu değil.  ‘İnternete sansür geliyor’  demek yanlış bir ifade. Kişilerin  kendilerinin yapmış olduğu iletişim RTÜK’ün kapsamı dışında yer alıyor. Kamuoyuna bu şekilde açıklandı ve bu oldukça büyük bir saygısızlık…

RTÜK’ün radyo ve televizyon  dışında herhangi bir yetkisi bulunmuyor. Video paylaşımını kontrol edecek diye bir şey söz konusu değil. Bilgisizlikten ya da polemik yaratmak amacıyla ortaya atılan  yorumlar.  Karasal, uydu ve kablodaki radyo ve televizyon yayınları nasıl kontrol ediliyorsa, sanal ortamda da radyo ve televizyon yayınları yapanlar lisanslı bir hale gelecek. Kanunda bunun hakkında açık bir kural mevcut.”

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK