ABD’den Kritik Hamle: Uçak Gemileri Yolda

ABD’den Kritik Hamle: Uçak Gemileri Yolda

ABD Donanmasının "USS Harry Truman Uçak Gemisi" ve 7 savaş gemisini Akdeniz’e gönderdiğini açıkladı. Bunun yanı sıra USS Theodore Roosvelt uçak gemisinin de Pasifik Okyanusu'nun kuzeyinde Çin ve kıyı komşusu ülkeler arasında egemenlik ihtilaflarına konu olan güney Çin Denizi'ne girdiği belirtildi.

147
0
PAYLAŞ
ABD'den Kritik Hamle: Uçak Gemileri Yolda

ABD Donanmasının yapmış olduğu yazılı açıklamada, ” “USS Harry Truman” uçak gemisi başta olmak üzere yanındakilerin yarın Norfolk limanından demir alacağı ve ABD’nin 5 ile 6’ncı filo  bölgelerinde görevini yerine getirmek amacıyla yola çıkacağı dile getirildi.

ALMAN FIRKATEYNİ DE KATILACAK

Yapılan yazılı açıklamada,  uçak gemisine güdümlü füze kruvazörü “USS Normandy”nin yanı sıra güdümlü füze destroyerleri “USS Arleigh Burke”, “USS Bulkeley”, “USS Forrest Sherman” ve “USS Farragut”unda eşlik edeceği dile getirildi.  “USS Jason Dunham” ve “USS The Sullivans” destroyerlerinin de daha sonra bu donanma içine dahil olacağı açıklandı. 6 bin 500 personel ve Birinci Hava Kol Komutanlığına bağlı olan  savaş uçakları ile yola çıkacak olan gemi donanmasına kısa bir süreliğine Alman Fırkateyni FGS Hessen’in de eşlik edileceği açıklandı.

“PLANLI BİR SEVKİYAT”

ABD yönetimi, Suriye rejiminin bombandırmanı altında olan Duma kasabasında  kimyasal silah kullanmasına cevap verme hazırlığı yaparken,  USS Harry Truman uçak gemisi grubunun  bu bölgeye gönderilmesi  Suriye’ye  karşı olası bir operasyon için gönderildiği yorumlarına yol açtı. ABD donanmasının yaptığı açıklamada, bu gemi sevkiyatın “planlı bir sevkiyat”  olduğunu belirtti.

GÜNEY ÇİN DENİZİ’NE DE UÇAK GEMİSİ

Bunun yanı sıra ABD Donanması’na ait olan USS Theodore Roosvelt gemisinin Pasifik Okyanusu’nun kuzeyinde Çin ve kıyı komşusu ülkeler arasında meydana gelen egemenlik ihtilaflarına  neden olan  güney Çin Denizi’ne girdiği söylendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK