70’lik Nineden İlham Alıp Okumayı Öğreniyor!

70’lik Nineden İlham Alıp Okumayı Öğreniyor!

Kırşehir'de yaşayan 61 yaşındaki Türkan Uğurlu, televizyonda bir programa çıkan 70 yaşındaki kadının ortaya koyduğu azminden etkilenerek başladığı kursta okuma yazma öğreniyor. Tüm detaylar haberimizde...

194
0
PAYLAŞ
70'lik Nineden İlham Alıp Okumayı Öğreniyor!

Kırşehir‘de yaşayan 61 yaşında olan, Türkan Uğurlu, televizyonda bir programa çıkan 70 yaşındaki kadının okumak için  ortaya koyduğu azminden etkilenerek başladığı kursta okuma yazma öğreniyor. Küçüklüğünden bu zamana kadar okumayı çok seven ve isteyen,  çocukken babasının, evlendikten sonra da eşinin izni olmaması sebebiyle bu hayalini bir türlü yapamayan  Uğurlu’nun hayatı, eşiyle izlemiş olduğu bir program nedeniyle tamamen değişti.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın destek çıkmış olduğu  televizyon programını izleyen Uğurlu, 70 yaşındaki kadının okumak için azmini görünce Kırşehir Halk Eğitim Merkezi’ndeki 1. Kademe Okuma Yazma  kursuna katıldı. Uğurlu, ayrıca evinin yakınlarında yer alan İmam Hatip Lisesi’ndeki Kur’an  kursuna da katıldı.

Uğurlu, ev işlerinin yanı sıra sabah Kur’an-ı Kerim, öğleden sonra da Türkçe kursuna giderek uzun zamandan beridir hayali olan şeyleri gerçekleştirmeye çalışıyor. Uğurlu, halk eğitim merkezindeki yazma kursuna çok büyük bir heyecanla gittiğini dile getirerek , “70 yaşındaki bir kadını televizyonda gördüm, orada okumayı kısa zamanda çözdü. İnşallah o kurslar Kırşehir’e kadar ulaşır da okuruz diye hep istedim. Çünkü okumayı uzun zamandan beridir istiyor ve seviyordum. Çok şükür sonunda Allah duamı kabul etti. Erdoğan’ın katkıları sayesinde okumayı öğreniyorum” dedi.

Okuma yazma bilmemenin sıkıntısını hayatın her alanında yaşadığını özellikle vurgulayan Uğurlu, ayrıca şunları söyledi:

” Basit bir örnek vermek gerekirse markete gittiğim zaman yeni birin ürün sorduğumda , ‘Şuradaki  rafa baksana’ diyorlar. ‘Okumam olsa zaten senden yardım istemem’ diyorum. Bir gün görevlilere giderek onlara  ‘Okuma yazma  öğrendiğim zaman size bir daha bir şey sormayacağım’ dedim.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK