Ulaştırma Bakanlığı: Bilgilerin Dışarıya Gitmesini İstemiyoruz!

Ulaştırma Bakanlığı: Bilgilerin Dışarıya Gitmesini İstemiyoruz!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan Galip Zerey, bilgilerin dışarı aktarılmamasını vurgulayarak, yerli elektronik posta hakkında oldukça önem arz eden açıklamalarda bulundu. Tüm detaylar haberimizde...

219
0
PAYLAŞ
Ulaştırma Bakanlığı: Bilgilerin Dışarıya Gitmesini İstemiyoruz!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan Galip Zerey, katılmış olduğu programda oldukça önemli açıklamalarda bulundu. PTT‘yi  teknoloji şirketi yapmak için oldukça çaba harcadıklarını dile getiren Zerey,  2016 senesinde yaklaşık olarak  1 trilyon 860 milyar dolar civarında bulunan küresel e-ticaret hacminin, 2021 senesinde yaklaşık olarak 4 trilyon 480 milyar dolar  seviyesine kadar çıkmasını beklediklerini söyledi.

GÜN GEÇTİKÇE İNTERNET ALIŞVERİŞLERİ ARTIYOR!

Türkiye‘de 2016 senesi ele alındığı zaman yaklaşık olarak  her 5 kişiden birinin,  geçtiğimiz sene ele alındığında ise her 4 kişiden birinin internet üzerinde alışveriş yaptığını vurgulayan Zerey, ülkenin en büyük  e-ticaret platformları  içerisinde yer alan bir e-ticaret platformunun, 24 saat içerisinde  140 milyon TL tutarında satış yapmayı başardığını açıkladı. Zerey,  bu tutarın gün geçtikçe iyice artmasını beklediklerini dile getirerek, 2013 senesinde e-ticaretin cirosunun 14 milyar TL olduğunu açıkladı.

Söz edilen bu rakamın geçen sene  80 milyar TL  kadar olduğunu belirten  Zerey, e-ticaretin  senelik cirosunun  2021 yılında hedefinin yaklaşık olarak 350 milyar TL olduğunu söyledi. Yerli yazılım ve yerli ürün konusunda oldukça özen gösterdiklerini dile getiren  Zerey, 1 Nisan 2016 ila 1 Nisan 2017  tarihleri içerisinde yerli ürün kullanım zorunluluğu seviyesinin mobil operatörler  ele alındığı zaman %30 civarında olduğunu, 1 Nisan 2017 ila 1 Nisan 2018 tarihleri  arasında ise %40 seviyesinde olduğunu dile getirdi.

Faaliyetlerinin halen sürdüğünü, yerli ürün baz istasyonu olan ULAK’ın seri üretiminin ASELSAN’a ait olan tesislerde başladığını açıklayan  Zerey,  bir ay sonra teslimatların yapılmaya başlayacağını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK