TÜRSAB’ın Yeni Hedefi 35 Milyar Dolar

TÜRSAB’ın Yeni Hedefi 35 Milyar Dolar

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin ikinci başkanı Hasan Erdem, yeni yönetim olarak bu yıl hedeflerinin daha büyük olduğunu dile getiren Erdem, ''Turizmde 2017 senesinde yaklaşık olarak 27 milyar dolar gibi bir döviz girdisi sağlanmıştı. Fakat bu yıl yaklaşık olarak 35 milyar döviz girdisi hedefliyoruz'' dedi. Tüm detaylar haberimizde...

229
0
PAYLAŞ
TÜRSAB'ın Yeni Hedefi 35 Milyar Dolar

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği‘nin ikinci başkanı Hasan Erdem yapmış olduğu açıklamada, TÜRSAB‘ın 23. olağan genel kurulunu geçen hafta yaptıklarını,  Firuz Bağlıkaya ile birlikte olup listenin seçimini kazandıklarını da  bir kez daha hatırlattı. TÜRSAB’ın 20 yıldan fazla başında yer alan Başaran Ulusoy’un desteklediği liste ve diğer  adayların seçimi kaybettiğini dile getiren  Erdem, ” Ne olursa olsun sonuçta  TÜRSAB kazandı. Bizler kazandık.  TÜRSAB’da artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bildiğiniz üzere bir önceki yönetimin planlarına ve seçimine karşı çıkmıştık. Yeterli görmediğimiz için aday olduk” dedi.

Erdem, bundan böyle yönetim olarak  acentelerin hak ve hukuklarını, gelir kaynaklarını  düşüneceklerini belirterek şunları dile getirdi:

”Onlar bizim için çok önemli hepsi üyemiz.  Asıl olan onlardır biz sadece aracıyız. Biz onlara iyi hizmet edebilmek amacıyla aday olduk. Bundan böyle yönetim olarak  hem ülkemize hem turizm sektörüne, acentelere nasıl faydalı olacağımız konusunda araştırma yapacağız. Turizm sektörü ülkemiz için oldukça önem arz etmekte. Bu sektörün ülkemizin ekonomisine vermiş olduğu katkıyı bir çok kişi iyi bilmekte.  Buradaki tüm yerli ürünler, yerli mallar, hizmetler satıldığı için  istihdam oluşturuluyor. Geçen sene turizmde yaklaşık olarak 27 milyar dolar  döviz girdisi olmuştu. Bu sene yaklaşık olarak 35 milyon dolar döviz girdisini hedefliyoruz. Bu girdinin herhangi bir çıkışı bulunmuyor.  Yani ithalat boyutu  yok. Tamamen ülkemizin ekonomisine katma değer sağlıyor. O yüzden turizm bizim için çok önem arz etmekte.”

 

BİR CEVAP BIRAK