Sevindiren Gelişme! Tatil Rezervasyon Oranı Yüzde 40 Arttı

Sevindiren Gelişme! Tatil Rezervasyon Oranı Yüzde 40 Arttı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin Başkan Yardımcısı olan Mehmet Dahaoğlu, son zamanlarda Rusya olan ilişkilerin oldukça iyiye gitmesinin rezervasyon rakamlarını geçtiğimiz senenin aynı dönemlerine göre %40 arttığını dile getirdi. Detaylar haberimizde...

206
0
PAYLAŞ
Sevindiren Gelişme! Tatil Rezervasyon Oranı Yüzde 40 Arttı

Rusya’nın başkenti olan  Moskova’da uluslararası katılımların olduğu  Intourmarket Seyahat Fuarı yapıldı. 13’üncüsü  yapılan bu fuarda Alanya, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 92 metrekarelik tanıtım yerinde gerekli çalışmaları yürüttü. Seyahat  sektörünün karar vericileri ile yüz yüze  iletişim kurma şansının bulunduğu fuarda Alanya’yı, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve  Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin Başkan Yardımcısı olan Mehmet Dahaoğlu temsil etti.

“ GEÇEN SENE BU DÖNEME GÖRE YÜZDE 40’LIK ARTIŞ “ 

Moskova Kültür ve Tanıtma Müşaviri Alper Özkan  ile yapılan görüşmeler sonrasında gerekli bilgileri dile getiren, “Rusya  pazarının en önemli etkinlikleri arasında yer alan Intourmarket’de ülke  turizmimiz konusunda oldukça olumlu dönüşler aldık. Son zamanlarda iki ülke arasında ilişkilerin oldukça iyi bir şekilde ilerlemesi turizm alanında Türkiye’nin seyahat edilen ülkeler arasında tekrardan zirveye yerleşmesine neden oldu.

Rezervasyon rakamları  geçen sene bu döneme göre yaklaşık olarak %40’lık bir artış gösterdi. Bizim için oldukça iyi olan bu gelişmelerin  13-15 Mart arasında yapılacak olan MITT Moskova’da da devam edeceğini düşünüyoruz. Bu fuar için hazırlıklarımızı  tüm hızımızla devam ettiriyoruz” dedi.

”OLDUKÇA ÜNLÜ RUS YAPIMCI ALANYA’YA DAVET EDİLDİ”

Akdeniz Bölgesi’nden  sadece Alanya’nın yer aldığı  fuarda Türkiye’den Alanya, İzmir ve Kapadokya’nın  diğer şehirlere göre daha ön planda olduğunu dile getiren  Dahaoğlu, 26 yıldır Moskova’da yaşayan, gezi ve gastronomi  alanında uzmanlaşmış olan ve bir çok programa katılan John Warren’i  Alanya stadında misafir ettiklerini dile getirdi.

Oldukça ünlü Rus yapımcı Warren’ı Alanya’ya  davet ettiklerini vurgulayan Dahaoğlu, “ Bir sorun olmadığı takdirde oldukça önemli bir isim olan Warren’i  Ekim Ayın’da ilçemizde ağırlayacağız” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK