Saldırılar Sonrasında Uber’den İlk Açıklama Geldi!

Saldırılar Sonrasında Uber’den İlk Açıklama Geldi!

Akıllı telefonlardan araç çağırmamıza olanak sağlayan Uber şirketi, İstanbul'daki taksicilerin saldırıya uğramasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Şirketin global merkezinden yapılmış olan açıklamada, ''Bu son zamanlarda ilk önceliğimiz sürücülerimizin yanında yer almak ve onlara gereken hukuki yardımı sağlamaktır'' denildi.

196
0
PAYLAŞ
Saldırılar Sonrasında Uber'den İlk Açıklama Geldi!

Akıllı telefonlardan araç çağırmamıza olanak sağlayan Uber şirketi, İstanbul‘daki taksicilerin saldırıya uğramasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Şirketin global merkezinden yapılmış olan açıklamada, ”Bu son zamanlarda ilk önceliğimiz sürücülerimizin yanında yer almak ve onlara gereken hukuki yardımı sağlamaktır. Türkiye’deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı  olmamız nedeniyle oldukça bağlıyız. En dikkat ettiğimiz konular arasında  yerel paydaşlarla birlikte çalışarak, hep beraber daha akıllı ve daha çevreye az zarar veren şehirler yaratmak geliyor. Bu kategoride taksicilerde bulunduğu için Taksi ürünümüz  var. Türkiye’de taksicilerin Uber’in  teknolojisinden faydalandığını ve çok büyük bir iş olanağının olduğuna inanıyoruz.” denildi.

SAYI 2 BİNİ AŞMIŞ DURUMDA

Ayrıca şirket yetkililerin yapmış olduğu açıklamada Uber’in  yer aldığı  tüm ülkelerde yerel regülasyonlara  uygun bir biçimde faaliyetini sürdürdüğü ve her ülkenin vergi düzenlerine uyum gösterdiğini vurguladı. 2014 yılında Türkiye’de yer almaya başlayan Uber,  günümüzde iki farklı araç türüyle hizmet vermekte. Bu araçlardan birisi Mercedes Vito benzeri lüks ticari araçlar bir diğeri ise  taksi platformu. Şirketin son paylaşmış olduğu verilere göre taksi platformunda hizmet veren taksilerin sayısı 2000 bini aşmış durumda.

UBER NEDİR?

Uber, Amerika Birleşik Devletleri merkezli uluslararası bir  ulaşım şirketidir. Mobil uygulama ile hizmet sunan Uber, günümüzde yaklaşık olarak 60’tan fazla ülkede kullanılmakta. 2009 yılında açılan Uber şirketinin sermayesi, 2015 yılının ilk aylarında yaklaşık olarak 2.8 milyar ABD dolarına ulaşmayı başarmıştır. Uber uygulaması sayesinde bir çok yolcu  akıllı telefonlarında yer alan  Uber uygulaması  ile gidecekleri noktayı harita üzerinden işaretleyerek bir Uber aracı çağırır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK